Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Van egy Indesit zsír új...

Ikrisz999 kérdése:

Van egy Indesit zsír új hűtőnk, és nagyon hangos. Ötleteket szeretnék hogy mi az ami esetleg elkerülte a figyelmemet?

Figyelt kérdés
Többször beszéltem már a szervízzel akik közölték hogy mi a normális hang meg milyen beállításokat kell alkalmazni stb. sőt még azt is ha indokolatlanul hívom ki őket, még ki is fizettetik velem a kiszállást és a bevizsgálást.Én minden elképzelhetőt kipróbáltam már, vízszint, alá gumiszőnyeg, polifoam, húztam-vonytam télleg már vízmértékkel állítottuk be, de semmi nem segít. A legjobb beállításnál is igen zavaró. A kompresszor működés közben rezonál, és ez a rezonálás gerjeszt egy igen mély dübörgő hangot. Valakinek esetleg volt hasonló tapasztalata? Tudnátok esetleg tanácsot adni? Már kihívtam a szervízt, de hát nagyon nem akaródznak jönni. Azért remélem ideérnek, mert különdben megbolondulok.

2014. jan. 7. 21:06
 1/6 Trafó1 ***** válasza:
Néha hűtőknél mosógépeknél használnak szállítás közbeni rögzítő csavart azért, hogy az amúgy rugalmasan rögzített alkatrészek (pl:motor) ne sérüljön, azt kellene megkeresni és eltávolítani ha van, néha jelölik néha úgy néz ki mintha alkatrésze lenne a berendezésnek, használati utasításban általában jelölik.
2014. jan. 7. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A hűtőbordákhoz kaptál gumi távtartókat.

Betetted őket?

2014. jan. 7. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 menta34 ***** válasza:

Ha tényleg annyira hangos akkor nyugodtan emlegesd a fogyasztóvédelmet, ha nem foglalkoznak veled tegyél bejelentést, írj az üzlet panaszkönyvébe, stb.


Én amúgy elhúznám a faltól a józan paraszti logikával végignézném mi ér hozzá valamihez amitől a hangot adja:)

2014. jan. 8. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Ilyen rögzítőcsavart már olvastam máshol is, de én nem találtam.. már milliószor néztem be mögé hogy mi lehet a gond, és nem találtam olyasmit amit ki lehetne szedni onnan:) A gond egyébként az, hogy a kompresszor működés közben rázkódik, ami annyira börrög, meg olyan mély hangot kelt, mint egy mélynyomó, és az egész házban hallani, alattunk lévő szinten is (családi ház meg van osztva). Írtam már nekik, visszaírtak, hogy nem adtam meg a jótállási jegyen lévő számsort, de én már előtte közöltem velük hogy a kapott jótállási jegyen semmilyen szám nincsen, és le is fotóztam nekik. Attól félek hogy még a végén kitalálják hogy elvesztem a garanciát, mivel rossz jótállási jegyet kaptam.. A hűtő használati utasítását már nagyon sokszor átnéztem de nem írták a rögzítőcsavart, bár örültem volna ha csak ennyi a gond.
2014. jan. 8. 13:37
 5/6 anonim ***** válasza:
No frostos a hűtő? mert azok sokkal hangosabbak, lévén sokkal több ventilátor van bennük.
2014. febr. 3. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Igen, no frostos a hűtő, de nem a ventilátor hangos. Hívtam egy hűtőgépszerelőt, aki megnézte de csak meghallgatta stb, mert még garanciális, és így nem nyúlt hozzá, viszont megállapította hogy annyira rázkódik a kompresszor hogy ez kb. egy 10 éves hűtőnél lenne csak normális.

Így felhívtam a szervízt, aki immárom 3. hete buherálja, gondolom félredobták valahova aztán majd közlik hogy minden rendben a hűtővel, mert valószínűnek tartom hogy nem fogják elismerni hogy ez a kompresszor rázkódás nem normális jelenség egy új hűtőnél.... De ne legyen igazam.

2014. febr. 4. 08:52

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!