Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Felültöltős mosógép esetén...

Felültöltős mosógép esetén mosószertartó rekesz nélkül lehet használni a mosógépet?

Figyelt kérdés
ha a ruhák közé helyezem egy kupakba a mosószert,akkor sztem lehetne tartály nélkül is mosni nemde?
2013. dec. 30. 19:53
 1/10 anonim ***** válasza:
Folyékony mosószert akár közvetlenül a dobban lévő ruhákra is öntheted.
2013. dec. 30. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Évek óta a mosóhengerbe öntöm a mosógélt, az öblítőtartályba meg csak teafaolajat pár cseppet. Igen, lehetne tartály nélkül mosni, de én azért nem szedem le, mert a gép része.

Azért csinálom így, mert féltem, hogy beleszárad a bentmaradt mosószer a gépben, az öblítőtől meg penészes lett a gép.

2013. dec. 30. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
Mosókapszulákat pont erre találták ki csak bedobod a ruhák közé, már az öblítő is benne van. Amúgy anyukám is úgy mos, hogy kupakba teszi a folyékony mosószert a ruhák közé. :)
2013. dec. 30. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 macika55 ***** válasza:

A rekesz nélkül ne használd.

Hagyd benne és szórd a mosóport a ruhákra vagy a dobra.

2013. dec. 30. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszoló, Miért ne használjam rekesz nélkül?

én használt gépet vettem,aminél ngyon koszosak a rekeszek,lehetetlen kitakarítani tökéletesen,ezért gondoltam h nem rakom be,újat venni meg nem biztos tudok erre a modellre,ráadásul ha tudok is nem 1-2ezer forint sajna.

2013. dec. 31. 11:10
 6/10 macika55 ***** válasza:

Ezek kivehetőek és aztán ki tudod takarítani.

Ne vedd ki mert be van kötve a bejövő vízrendszerbe.

A mosószert öblítőt az mossa be a gépbe.

Ha nincs rekesz akkor össze vissza fog a víz spriccelni és a fedél alatt ki fog freccsenni.

Tapasztalat,nem kamu.

2013. dec. 31. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A mosószertartó a tetővel együtt egy mozgó cső elé fordul be becsukáskor(egy ovális nyílásban láthatod alatta)ami kimossa belőle a mosószert,ha nincs ott a tartó akkor a cső akadálytalanul a gép eleje felé irányul és a víz nyomásától függően kispiccelhet a tömítés ellenére is.
2013. dec. 31. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!
2014. jan. 1. 12:49
 9/10 anonim válasza:

hát ez már egy elég régi kérdés, de azért én is válaszolok.

Nálunk a felültöltős mosógépünknek valami olyan baja van, hogy nem mossa ki a tartóból a mosószert,de még az öblítőt se. ki lehet pattintani, és ecetes vízbe áztattam napokig,mert azt hittem az a baja, de sajna nem lett jobb. szerelő megnézte, azt mondta, hogy elég drágáért tudja csak megcsinálni,mert valami drága alkatrészt ki kell cserélni.

azóta is úgy mosok,hogy a dobra öntöm a folyékony mosószert. semmi gond nincs ebből. tartály nélkül nem szabad elindítani a gépet, egyszer megpróbáltam,és öblött a víz a gépből...nem kicsit tojtam össze magam:D szóval annak bent kell maradnia. dobra öntheted a mosószert. nekem ez még macerásabb,mert meg kell várnom amíg a program az öblítéshez ér, akkor lekapcsolom, kinyitom. bele az öblítő, és mehet tovább

2014. júl. 24. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
6# igazad van, kivettem, úszik a fürdőszoba.
febr. 10. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!