Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Whirlpool 6. érzékes új...

Whirlpool 6. érzékes új mosógéppel miért nem lehet 1-2 ruhát kimosni ill. kicentrifugálni, azért mert súlyautomatikás?!

Figyelt kérdés

#súlyautomatika #nem centrifugál #whirlpool 6. érzék
2013. nov. 20. 11:24
 1/5 anonim ***** válasza:

Igen, valószínűleg azért.


Nekem lg gépem van, de az is megőrjít, hogy nincs rajta csak centrifugálás, hanem öblítéssel centriz csak külön.

Tehát ha áramkimaradás van pl, akkor cseszhetem.


Valamiben jobbak ezek a modern gépek, de sok mindenben nem igazán.

2013. nov. 20. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ez viszont a vásárló megtévesztése! Mert ez nem volt kiírva a mosógépre mikor megvettem, hogy súlyautomatikás, tehát csak tele dobbal lehet működtetni (mosni és centrifugálni is) pár darab ruha mosását (csak centrifugálását)felejtsem el. Akkor meg sem veszem! NEVETSÉGES AZ EGÉSZ 6.ÉRZÉKES WHIRLPOOL "mosógép"
2013. nov. 20. 11:48
 3/5 anonim ***** válasza:

Ott, annál a gépnél valami nagyon nincs rendben, ha nem lehet!


Súlyautomatika


A mosógép képes megmérni a berakott ruha mennyiségét, és ez alapján szabályozza a mosószer- és vízfelhasználást, a hőmérsékletet és a centrifugát mosás közben. Alapvetően ez egy extra takarékossági funkció, ráadásul csendesebben is működik a gép az ideális beállítások miatt.



6. érzék


A hatodik érzékes mosógépek mosási programjának kiválasztásakor csak a mosandó ruha fajtáját kell megadnunk. Ennek tudatában és a ruha szennyezettségének és tömegének automatikus megállapítása után a gép már maga állít be minden mást. Ez energia-, víz- és mosószer takarékos megoldás, ráadásul a ruha is tisztább lesz, mintha magunk adnánk meg a mosási paramétereket.


[link]


A Fuzzy-Technologia a mosásban érzékeli a ruhaadag súlyát, milyenségét, nedvszívó képességét és az adatok birtokában meghatározza az optimális vízmennyiséget, valamint mosási időt. Figyeli a mosás folyamatát és azonnal beavatkozik, ha a korrigálásra van szükség. Szintúgy használják a Fuzzy-Technologiát a forgódob mozgásának, ritmusának, a szünet és a forgás időtartamának szabályozására. Szabályozni képes a centrifugálási fordulatszám felfutását, átveszi az UKS rendszer szerepét is. A Fuzzy-Technologiát a különböző gyártó cégek Fuzzy-Control, Fuzzy-Logic stb. néven alkalmazzák.

[link]

2013. nov. 20. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Megnéztem a beillesztett linket a súlyautomatikáról és pont hogy azt is írja hogy a centrifugát is szabályozza:


"A mosógép képes megmérni a berakott ruha mennyiségét, és ez alapján szabályozza a mosószer- és vízfelhasználást, a hőmérsékletet és a centrifugát mosás közben."


Egyszerűen nem értem! A fogyasztóvédelmet is felhívtam, ott azt mondták, hogy ők nem látják ezt olyan hibának hogy erre a hibára én pozitív választ fogok kapni. Illetve az üzlet vezetője is azt mondta, hogy neki meg samsung mosógépe van és ő sem tudott vele egy db kabátot kimosni (centrifugálni) azt tanácsolta szépen oszlassam el a dobban az egy db ruhát vagy tegyek még hozzá. Most 2 db ruhát (egy farmeringet és egy pulóvert) szerettem volna kicentrifugázni vele, de az elején egyszer felpörgette (már azt hittem jó lesz) s utána megint nem bírta felpörgetni és a 17 perces idő sem csökkent 11 percről egy perccel sem! A szervíz meg azt mondta telefonon, hogy ez nem hiba! Mikor nagy cirkuszok árán, kiköveteltem hogy jöjjenek ki azt mondta a hölgyike, hogy jó felveszi a hibát, de nekem kell kifizetnek a kiszállást, ha rendeltetésszerűen működik a mosógép a kipróbáláskor. Márpedig őszerintük EZ RENDELTETÉSSZERŰ hogy 1-2 dbot nem centrifugáz ki a súlyautomatika miatt! HIHETETLEN!!!

2013. nov. 20. 15:40
 5/5 anonim ***** válasza:
Elárulom nektek hogy ezt az első elektronikus vezérlésű gépek is tudták már.Amiben elektronika van mind így működik.Csak nem olyan hogyha kicsit is nem egyenletesen forog akkor már leállítja az egészet.
2013. nov. 21. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!