Klíma alapfogalmak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A héten vásároltunk 3db inverteres samsung maldives+ ar09es készülékeket a hálószobákba és most tanulom az irányítását.

De rájöttem, hogy nem vagyok tisztában az alapfogalmi dolgokkat, ebben kérem segítségeteket.

Szóval a készüléken 4db funkció van: Auto, Cool, Dry, Fan(Ventilátor), Heat. Abban bizonytalanodtam el, hogy inverteres klímáról lévén szó, ugye maga állítja be a kívánt kompresszor fordulatszámot stb, ezek alapján az auto módban használom csak mint inverteres klíma a többiben meg hagyományos On/off?

Illetve van még egy nagyon alap kérdés, bocsi előre is. A klíma használata során- legyen az hűtés,vagy fűtés- a belső levegőt szívja be hűti le és küldi vissza, vagy légcserélős a folyamat és a benti levegőt kinti levegővel frissíti fel, illetve igaz-e ez a ventilátor üzzemódban is?


Köszi a válaszokat!



2013. júl. 18. 11:37
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Auto-a beállított hőmérsékletet tartja .Hűt-fűt

Cool- a beállított hőmérsékletre hűti a szobát.Ez a nyári üzem.

Dry-Szárítja a levegőt-párátlanít

Fan-csak keringteti a szoba levegőjét-mint egy ventilátor.

Heat-Fűtés-Téli üzem.

Az inverter automatikusan vezérli a külső egység fordulatszámát.

Nem juttat be a külső levegőből semmit,a szoba levegőjét keringteti.Felül be,-alul ki...

2013. júl. 18. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

...van még rajta befúvás erősségének szabályzása.

Auto módban értelemszerűen automatikusan vezérli a befúvás erősségét,ha elérte a megadott hőmérsékletet lejjebb kapcsol...stb

2013. júl. 18. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Ha jól olvasom ez a leírás: [link]

a te berendezésedhez való

2013. júl. 18. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Minden úgy van, ahogyan az előttem lévő válaszoló írta.

Annyit hozzátennék a használatához, hogy kikapcsolás előtt ajánlatos a beltérít "szárítani", hogy ne legyen állot víz benne, ne büdösödjön bele.

Tehát mikor nem hűtesz, utána ráteszed sima Fan üzemmódra, és hagyod 30-40 percen keresztül, hogy keringesse a levegőt.

2013. júl. 18. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Motorman válasza:
Vagy ha van "SC" (Self Clean) üzemmód, az még jobb. Az öntisztító üzemmód a fűtésre is képes klímák sajátja, ilyenkor kicsit felmelegíti a hőcserélő panelt és így elpárologtatja a kondenzvizet, majd pár perc múlva leáll. Érdemes így leállítani esténkét. kicsit megnő az áramfogyasztás, de nem büdösödik meg.
2016. aug. 2. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!