Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Mosógépválaszstás! Segitenétek?

Mosógépválaszstás! Segitenétek?

Figyelt kérdés
Nos,az elvárásaim azok nennének hogy minimum 1000fordulatszám, egy csendesebb gép, A,A+,A++ os kategória,tehát energiatakarékos,legalább egy pár évet kibirjon és legalább 5kg cucc férjen bele(esetleg még a LED kijelző(sokszor sokat segit))! Mi különbség van a felül és az alul töltős mosógépekben? Mi az előnye a felülpakolósnak a helykimélésen kivül? Esetleg márkában megfelel a Whirlpool? Hallottam/tapasztaltam,hogy minnél modernabb egy gép annál hamarabb romlik el,mert ugye sok funkciós és ha egy funkció elromlik,akkor viszi a többit is. Én egy ilyenre gondoltam: [link] Csak félek hogy mi ez a 6. érzék technológia,nem e egy csöppet kényes,hamarabb bekrepálna... Tapasztalatokat kérnék ezzel kapcsolatban. Ez lenne a maximum árkategória,ezt a mosógépet olyan 270-80euró közt találtam,ennél többet nem szeretnék rászánni a mosógépre. Előre is köszönöm!

2013. febr. 22. 21:14
 1/6 anonim ***** válasza:

Először is itt egy jó topic: [link]

A whirpool 10-15 évvel ezelőtt ez egyik legjobb típus volt, ma a legrosszabb. És ezt nagyon komolyan vedd, nézz utána, ha nem akarsz egy rakás ócskavasat.

Alól vagy felültöltős ízlés és hely kérdése. Vannak akik azt tartják a felültöltős tovább bírja mert két helyen csapágyazott. A gyakorlat ezt nem igazolja, az oldaltöltős kb. ugyan annyit bír mint a felültöltős.

Nekem az AEG típus ajánlották, azt vettünk, nem bántuk meg, 5 éve megy , napi használatban. (Nevelőszülők vagyunk, 6 fős a család). Ajálhatnáma a Miele típust, de az ára horrorisztikus. Az AEG még éppen megfizethető.

Amit ne:

1. whirpoool

2. Indezit

Esetleg: Elektrolux, Zanussi (ebbe a csoportba tartozik az AEG mint a legjobb)

Kérdezz a fórumban is. :-)

2013. febr. 22. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Szia! Köszi gyors válaszod,találtam is eggyet! Mi a véleményed/véleményetek ehhez? [link] Köszi!:)
2013. febr. 23. 00:35
 3/6 rakenroll válasza:

Siemens elöltöltős. A felültöltősöknek egy óra alatt nincs programja, az elöltöltősöket pedig folyamatosan fejlesztik.


Panasinic szintén jó. Ezek után már a Miele jön. Vagy esetleg az AEG. Az elektrolux nem egy nagy szám és általánosságban elmondható, hogy 100 papír alatt ne is nézegess semmit. Ha már abból indulunk ki, hogy 27% világvicc áfa van meg a költségek is rájönnek az árra, akkor gyakorlatilag a 100 rugó alatti gépek érthetően gagyi anyagokaból vannak. Panasonic, Siemens, (a Bosch a gagyibb változata meg ne vedd) AEG. Azok után meg Miele. A dél koreai szarokat szintén kerüld. Olcsó húsnak híg a leve.Ez egy-két csúcstelefont leszámítva minden délkoreai szarra igaz.

2013. febr. 23. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem Aeg, electrolux, zanussi jó az alkatrész ellátottsága, ha elromlik könnyen javítható házilag is. Ezek közül AEG a legjobb.
2013. febr. 23. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

3. (07:48-as válaszra)


"A dél koreai szarokat szintén kerüld. Olcsó húsnak híg a leve.Ez egy-két csúcstelefont leszámítva minden délkoreai szarra igaz."


Nem akarok én vitatkozni senkivel sem, de itthon a cuccaim 100%-a koreai cucc (70% LG, 30% Samsung) és még egyikben sem csalódtam. Van közöttük olcsóbb, és drágább kategóriás. Viszont szívtam rengeteg Logitech termékkel, szívtam Sony cuccal, és szívtunk már 2-3 Panasonic cuccal is. Mindegy is. Itt a mosógépről van szó.

Külföldi fórumokon utánaolvastam amikor vettünk mosógépet: a Panasonic direct drive inverter motoros gépei másfél év után hullanak mint a legyek állítólag, pedig drágák. Az LG direct drive inverter gépeit dícsérték, nem nagyon hallottam, hogy valaki írt volna róla hibát.

Ennyit a dél koreai sz@rokról. Nekem bejöttek. Nagyon tuti az LG mosógépem, nem cserélném le.


Mindegy én nem akarok senkit sem meggyőzni. Amúgy meg aki szidja a dél-koreai sz@rokat, szerintem elcsodálkozna, hogyha kibontanánk bármilyen más márkájú műszaki termékét, biztosan a fele Lg vagy Samsung lenne. Dolgoztam nyáron "XY" gyárban. LCD panel LG és Samsung, táp: LG, TV tuner: LG, erre rákerült egy "XY" márkafelirat a TV-re. Ennyit a koreaiakról. Sony, Philips TV-k is a koreaiaktól veszik a paneleket például és rengeteg mást.

Sosem vennék Miele gépet, mert értelmetlen, de ebbe most nem megyek bele, mert túl hosszú lenne. Pedig ha nagyon akarnám, megengedhetném magamnak, de teljesen felesleges...

2013. febr. 23. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Jó amit linkeltél, de akkor már az a 10 ezer hodd el megérné hogy AEG legyen, jó helyen nézelődsz.Vákassz inkább ezekből:

[link]

Én nem nézem le a délkoreai tevhnikát, de minden kategóriában vannk jók. Például ha mosogatógépet vennél a Bosch tipust ajánlanám. Ha TV-t panasonicot, ha fényképezőt Canont, mindég azt a gyártót, aki a legjobb valamiben. Például most nagyon jók a kínai okostelefonok. (Ami nyíltan kínai az nem hamis. :-))) )

2013. febr. 24. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!