Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Beko mosógépről tapasztalat?

Beko mosógépről tapasztalat?

Figyelt kérdés

Nagyon megoszlik a vélemény a márkáról. Elöltöltőst néztem ki, ára, "tudása" szerint megfelelő lenne, viszont nem akarok beleugrani és rossz gépet választani. Ha 5-7 évet kibírna 50 ezerért már megérte.

Indesitről szinte csak rosszat hallok közeli ismerősöktől, így az kilőve, ahogy a whirpool is, mivel már nem azt a színvonalat hozza, amit 10-15 évvel ezelőtt.



2012. dec. 20. 21:30
 1/5 anonim ***** válasza:

Whirlpool mosógépet sokan is vesznek most is, és vettek régen is. Amiből sokat vesznek több a meghibásodás is. De ne felejtsd el, hogy amíg hallasz 10 rossz véleményt a neten, addig lehet, hogy másik 300 család minden gond nélkül használja, amiíről nem tudsz. A legtöbben csak akkor jönnek a netre, ha baj van.

Nekünk Whirlpool volt 10 évig, szerelő nem látta, semmi gondja nem volt elektronikailag, csak penészesedés miatt cseréltük le. Állítólag ezt a hibát, mivel sokan küzdenek ezzel, szóval ezt állítólag már javították az újabb modelleken, hogy ne penészedjenek.


Bár nem volt Beko cuccom, de nem vennék, biztosan előbb bevállalnám a Whirlpoolt.

Olcsó gépekből Zanussit, Whirlpoolt, Samsungot vennék

.

Samsungot, ami alap modell kapsz 60.000Ft-ért. De arra vigyázz, hogy ebben nagyon alap programok vannak. Szóval még egy normális kímélő program sincs benne. Ha kell valami extra program, kímélő vagy hasonló, akkor a Samsungot felejtsd el 120.000Ft alatt. De sima alap mosáshoz egy alap Samsung nem rossz választás.

2012. dec. 21. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Igen, akkor ül a gép elé az ember ilyen témában ha gondban van, tehát nem megbízható a felmérés. Na de hátha vannak bekós gyakorizók :)

Amúgy elhalálozott gépünk egy 14 éves felültöltős whirpool, ami nyárig hibátlanul működött. És bár nagyon szerettem már nem veszem ezt a márkát mert nem azt a színvonalat hozza, mint anno. Ezt nem hasra ütés szerűen állapítottam meg, hanem szerelővel beszéltem, ill közeli ismerősök gépeit látva(karban tartott, rendeltetésszerűen használtról beszélek). A gépünk kívülről nézve még mindig hibátlan, teljesen rozsdamentes, nem ugrál,... olyan mintha csak aludna. Erre egy mai modell már nem képes.

A másik, hogy alapmodellt akarok, mert minél többet tud egy nem felső kategóriás gép annál nagyobb a hibaforrás lehetősége. 800 fordulat feletti centrire nincs szükség, viszont rövid programra annál inkább mivel igazán koszos ruhám nincs.

2012. dec. 21. 08:52
 3/5 anonim ***** válasza:

Hát nem akarok belemenni a részletekbe, mindenkinek más a tapasztalata, mással járta meg, illetve ismerőseinek is mások a tapasztalatai. Szerintem nem rossz márka a Whirlpool, szerintem az a helyzet, hogy túl sokat adnak el belőle, és nyilván több is romlik el: lehet amíg eladnak 15 Whirlpool gépet, addig 1 LG-t, persze hogy több romlik el Whirlpool-ból. Nekünk is LG van, és ezt ennek ellenére írtam :) Amúgy nagyon jó gép az LG.


Pl a nyáron vettem Samsung klímát, a fórumban szidják ám, hogy ilyen sz@r-olyan sz@r, legalább 15 különböző felhasználótól. Nekünk és az ismerőseimnek semmi gondja a Samsung klímával. Éppen az a helyzet, hogy amíg eladnak kb 30 db 200.000Ft-os Samsung klímát, addig lehet 1 db 500.000Ft-os Daikint. Persze, hogy több hibát írnak az emberek a Samsungról. És közben lehet nem is romlik el belőle több arányban, csak sokkal többet adnak el belőle.


Viszont szerelő véleményére megint nem lehet adni, hisz ő csak a rosszakat látja, semmi statisztikát, hogy mennyit adtak el a gépekből, így az ő véleménye gyakorlatilag semmit nem ér. Eladtak 100 Wh. gépet amiből 10 elromlott, eladtak 10 LG-t, amiből elromlott 4, akkor a szerelő szerint az LG a jobb, pedig ugye nem.

Nem vagyok Whirlpool beépített ember hidd el, hisz LG gépem van, ami tökéletes, de én szerintem még mindig sokat adnak el ezekből, és ezért akad belőle több meghibásodás is.


Rövid programról:

gondold el az időt valamiből a gép lespórolja: vagy a mosásból, vagy az öblítésből.

A mi LG-nk a 30 percből viszonylag "sokat" mos 12-14 percet, de alig öblít: mosás után nem centriz, majd első öblítés után sem, csak a második utolsó öblítés után. Szerintem sok mosószer bennemaradhat a ruhákban. Nem egészséges ez a bőrnek.

Nővérem Samsungja viszont jól öblít, de a mosás csak 6-8 percig tart. Ez meg szinte már semmit nem ér.


Szóval ennyit érnek a 30 perces programok. A mai folyékony mosószerek gondold el milyen sűrűek, mire eloszlik rendesen, addigra szinte öblít a gép. Ariel mosószer kapszula, vízben kipróbáltam 6-8 perc alatt málik szét, és még több perc ugye, míg belekeveredik a ruhák közé. Ilyen 30 perces programnál ezt el is lehet felejteni. De szerintem a sima folyékony mosószert is, mert mire azis eloszlik, addigra öblít a gép.

2012. dec. 21. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszod :)

Végül Hotpoint Ariston lett. Nagyon tetszetős gép, tesztüzemben van már :) Remélem sokáig velünk lesz.

2012. dec. 22. 21:16
 5/5 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező! Jó lett-e a H. Ariston? Nekünk ilyen márkájú hőlégszivattyús bojlerünk van, de másfél év alatt meghibásodott (valószínűleg) a hőlégszivattyú része - legalábbis a kiírt kódja szerint. 200.000 Ft. most benne áll.

A Beko-ról itt egész jókat mondanak, akik használják, bár már nem aktuális téma, legfeljebb nekem, mert a mi Whirlpool mosógépünk is a napokban adta fel a 15 éves hűséges szolgálatot. Én is választás előtt állok.


De szerintem is jó márka a Whirlpool, nagyon sokan dicsérik. A világelső vállalatról van szó a területen, tehát Whirlpool-dömping van mindenhol!! Nálunk kiskunhalason van egy nagy műszaki áruház, ahol jelen pillanatban is 10 Whirlpool vár gazdára, sok-sok márka közül mindig ebből van a legtöbb kínálat, mivel ők gyártják a legnagyobb választékot. Volt, hogy 21 db.(!!!) ilyen gép volt a kb. 40-ből egyszerre. Nem csoda, hogy többen kezdik el fikázni is, hiszen ebből a márkából jóval többet adnak el a régióban, mint a többiből.

2013. nov. 6. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!