Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Melyikben olcsóbb mosni?

Offlife kérdése:

Melyikben olcsóbb mosni?

Figyelt kérdés
Üdv minden kedves mosásban és rezsiköltségszámításban jártas háztartásbelinek! A kérdésem lényege az lenne, hogy vajon melyikkel mosni olcsóbb? Forgótárcsás mosógépben, vagy egy A energiaosztályú automata mosógépben? Heti egy nagymosással, 6 felnőtt személlyel, Bonux mosóporral (más nem lehet, mert a család allergiás a többire), és nem is a legolcsóbb, de nem is drága öblítővel. Na hölgyeim, várom a válaszokat. Azt szeretném megértetni a 19 éves barátnőmmel, hogy automata mosógépben mosni nem csak idő és energia spórolási lehetőség, de még anyagilag (villany, víz, mosópor) is kifizetőbb. Vagy én gondolom rosszul?

2012. dec. 8. 11:42
 1/2 anonim ***** válasza:
Ugyanott vagy mind a kettővel, csak a Hajdúnál ott kell lenned. Viszont a Hajdú kevesebbszer hagy cserben és könnyebb megjavítani. És a Hajdú centrifuga jobban kitekeri a vizet.
2012. dec. 8. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Mi 5-en vagyunk és a tekerő tárcsásba nagyon sokat kellett mosni,mert egyszerre nem tudtunk sokat,mert a mosóvíz piszkos lett és hiába tettük utoljára be a farmer nadrágot nem lett tiszta.

Ezt nagyon meg untam és vettem egy automata mosógépet BOSS márkájú.egy mosáshoz 40 liter vizet(2 vödör) használ öblítéssel együtt és 5,5 kg ruha megy bele egyszerre.

Nekünk ez olcsóbb.Ez is energia takarékos.A ruhák nagyon szép tiszták.

A tekerő tárcsás gépbe legalább 3 vödör víz megy bele plusz az öblítő víz.Már maga a gép energia fogyasztása is több,mert külön a mosógép külön a centrifuga és annál sem végzel hamarabb mint az automata gép.

Ez az én tapasztalatom.

47/N

2013. ápr. 29. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!