Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Rendben van, ha régi programka...

Rendben van, ha régi programkapcsolós Whirlpool elöltöltős mosógép fűtés megkezdésétől nem forgatja a dobot?

Figyelt kérdés

Most csapágyaztam apósom gépét, de szerintem fűtés közben is forgatnia kellene a dobot. Tévedek?

Tovább kapcsolva a programkapcsolót minden rendben működik.



2012. okt. 13. 12:07
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem rendben. Nekünk is úgy működött, hogy ráállítottam 30, 40, 60 fokra. Egy bizonyos fokot amíg el nem ért a víz, saccra 25-30 fok, addig állt a dob. Majd onnantól fogva elkezdett mosni, és közben melegítette tovább az adott hőfokra a vizet.

Ez azért van, hogy a gépnek legyen ideje felfűtenie a vizet. Ugyanis a programkapcsoló továbbmegy mindenképpen. Teszem fel pl. kiválasztod a 90 perces programot, amiből 25 perc a mosás. Ha +15 fokos vizet kap, akkor feltudja fűteni a vizet 60 fokra. De ha csak +2 fokos vizet kap, akkor lehet nemtudná felfűteni 25 perc alatt 60 fokra a vizet, és elkezdene öblíteni. Ezért van egy állóvizes előmelegítés, amikor áll a programkapcsoló, és addig nem indul el, amíg nem érzékeli, hogy megvan teszem fel az említett 25 vagy 30 fok. És innentől pedig kivan számilva gyárilag, hogy elindul a programkapcsoló, és elkell érnie mosás végéig a beállított 60 fokos értéket mindenképpen. Ha ez nem lenne, lehet csak 50 fokot érne el a melegítésbe ennyi idő alatt és elkezdene öblíteni. remélem érthető mit akarok írni.

2012. okt. 13. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod, sokat segítettél. Csak az zavart meg, hogy általában a gépek a fűtés közben is forgatják a dobot az elejétől fogva. Még egyszer kösz.
2012. okt. 14. 09:32
 3/3 anonim ***** válasza:

Szívesen. Nekünk Whirlpool AWM789-600 programkapcsolós gépünk volt. És így működött, mint amit írtál. Először én is furcsán néztem rá. Aztán rájöttem erre, hogy csak addig áll, amíg langyos nem lesz a víz. Utána már fűtés közben is forgatja a ruhákat. Ez az álló melegítés nyáron 2-4 percig tartott, de volt 1 percig csak. Télen volt úgy, hogy 10 percig is, ugye sokkal hidegebb vizet kapott. Innen jöttem rá, hogy mi a helyzet. Teljesen normális jelenség.

Amúgy jó kis gép volt műszakilag, csak sajnos nagyon penészedett, és ezért cseréltük le. Szerencsére a másfél éve vásárolt LG nem hajlamos penészedni. De nem szidom a Whirlpool-t műszakilag, mert 11 évet ment 5 fős családban hiba nélkül. Még most is megy hiba nélkül egy családban, ingyen odaadtam nekik, persze megemlítettem nekik, hogy penészes. Ha ez a jelenség nem lett volna, még ma is nálam működne teljesen jól.

2012. okt. 14. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!