Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Kaptunk egy 3 éves körüli...

Liliom90 kérdése:

Kaptunk egy 3 éves körüli elekrtolux hűtőt. Alul fagyasztós. Azt veszem észre nagyon pörgeti a villanyórát, sajnos nem igazodok ki az utmutatón, hogy min-on vagy max-on fogyaszt többet vagy esetleg köztes útra állítsam?

Figyelt kérdés
2012. okt. 7. 20:15
 1/5 anonim ***** válasza:
A min.-re állítva fogyaszt kevesebb áramot, de ennek megfelelően kevesebbet is hűt. A max-ot meg akkor használd, ha teleraktad mélyhűtőt, és gyorsan akarod lefagyasztani, nehogy megromoljon. Ilyenkor fogyasztja a legtöbbet.
2012. okt. 7. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Értelem szerűen én is így gondoltam mindaddig amíg azt olvastam az utmutatóban,hogy minél magasabb számra állítja a kapcsolót,annál alacsonyabb lesz a belső hőmérséklet....akkor most,hogy is van ez?
2012. okt. 7. 22:12
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem a hűtő úgy működik hogy a hűtőanyagot keringető motor ki-be kapcsolgatja magát,a szabályzóval végülis csak azt állítjuk hogy milyen gyakran csinálja.Ha nagyobb fokozatra kapcsoljuk akár folyamatosan is mehet-sokat fogyaszt.

Csak akkor szokás magas fokozatra tekerni ha hirtelen nagy mennyiségű kaját rakunk bele,mert a szoba hőmérsékletű áru kiolvasztaná az addig benne lévőket.Pár óra múlva akár 1-2-re is le lehet venni(nálunk is úgy megy)és miért is kellene a mélyhűtőben -20,-30 foknak lenni,szerintem elég a -10°C is.

A mi mélyhűtőnkben -15°C van 1-es fokozaton,felül 5°C 2.5-es fokozaton.

2012. okt. 8. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Sokat tudsz spórolni a hűtő elhelyezésével is. Ha túl közel van a falhoz, ill. teljesen be van építve, akkor a hűtőtérből "kiszivattyúzott" hő nem tud hova távozni, így marad ott és egyre nehezebb lesz a hűtőnek leadni a hőt, több energiát fogyaszt. Sütő mellé se tenném, főleg, ha gyakran sütök. :)
2012. okt. 21. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm az információkat!
2012. okt. 22. 18:47

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!