Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Milyen az ionizációs kazán?...

Király Zsófia kérdése:

Milyen az ionizációs kazán? Mik a tapasztalatok? Van esetleg valakinek?

Figyelt kérdés

2012. szept. 19. 10:16
 1/7 anonim ***** válasza:

Az "ionizációs" a lángőr típusát jelenti. Gyakorlatilag a korszerű háztartási méretű kazánokban ilyen van. Arra való, hogy ha valami miatt elalszik a láng, akkor ezt érzékeli és automatikusan lezárja a gáz áramlását.

(ha elégetlen gáz áramlana ki hosszabb ideig, akkor ez robbanásveszélyes lenne)

2012. szept. 20. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 BuddhaBar válasza:
Az ionizációs gázkazánoknál nincs folyamatosan "feleslegesen" égő gyújtóégő, ami energiamegtakarítást, azaz gázszámla csökkenést eredményez.
2012. szept. 20. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

BuddhaBar téved. Az ionizációs lángőrt azért hívják így, mert a láng elektromosan vezető, a magas hőmérséklet miatt van ionizált állapotban. Ha folyik áram a két, lángba nyúló elektróda között van láng, ha nem tud folyni áram => nincs láng. Ezt érzékeli a készülék.


Az, hogy az égő lángját egy állandóan égő őrláng vagy elektromos szikra gyújtja meg úgy jelölik, hogy a kazán elektromos gyújtású/őrlángos.


Őrlángos készülék egyébként egyre ritkább, mert egy egész évben égő őrláng 120-150 köbméter gázt fogyaszt el, ezért az elektromos gyújtású készülékeket választják inkább a vevők.

2012. szept. 21. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Mist194 ***** válasza:

Az ionizációs kazán elektromos energiával fűti a vizet. Sajnos a magyar szolgáltatók a gáz és villamos energiát nem azonos áron számlázzák (energiatartalomra vonatkoztatva), ellentétben pl. a norvéggal. Nálunk a villamos energia drágább, mint a gáz, kb duplája. Tehát, ha valaki elektromos árammal fűt, kb kétszeres a díja, mintha gázzal, legyen bármilyen korszerű is a villamos fűtés. Az ionizációs kazán akkor jöhet szóba, ha gázfűtést valami miatt semmiképpen nem lehet megvalósítani. Leggazdaságosabb fűtés a kondenzációs gázkazánnal való fűtés, ami a füstgáz energiáját is visszanyeri. Természetesen ehhez kell méretezni a (több--nagyobb felületű) radiátort.

Az ionizációs kazán működési elve, hogy a vízbe merített elektródákra kapcsolt váltakozó feszültség hatására kialakult ionizációs folyamat igen gyorsan felhevíti a vizet, jó hatásfokkal. (Egyetemista koromban -1965- parafadugóba vágott két zsilettpengét 220Vra kötve, vízbe merítve igen gyorsan, gyors villanyóra pörgetéssel forraltunk teavizet).

2012. szept. 23. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A zsilettpengés vízforraló nem ionizálja a vizet, ahogy a kazán sem.

A villamos energia szinte 100 százalékban alakítható hővé egy ellenállással-ez volt a víz a pengék közt-fordítva nincs így. Mivel hazánkban a villany tetemes része gázból készül, messze nem 100 százalékos hatásfokkal, energiatartalomra vetítve a villany sokkal drágább.

A norvégok vízerőművekkel termelnek villanyt, így lehet alacsonyabb az ottani előállítási ár.

2012. szept. 27. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 jano5691 válasza:

Tudom, hogy nagyon régi a topic, de tanulságként mégis ide irnám, hogy az ionizációs fűtőkazánnál a hálózati feszültség (fázis) közvetlenül érintkezik a vizzel - ami azért nem annyira bizalom gerjesztő önmagában sem. Ha dőre módon nem fixre, hanem villásdugóval kötnék be a hálózatba, akkor meg nem is folytatom. Be lehet fixen is kötni és le is lehet persze földeni a készüléket, de ez esetben aktiválódni fog (ha van > legyen!) a ház érintésvédelmi reléje.

Összességében az ionizációs kazán (sic!) semmivel sem nagyobb hatásfokú, mint egy elektromos fűtőszálas készülék - csak szerintem veszélyesebb.

2014. nov. 28. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó, teljesen igazad van.

Sok embert azonban könnyű megvezetni, sokaknak eladtak ilyen "csodakazánt".

Bár mostanában fűtési időszakban még a CO mérgezés a divat, de úgy tűnik, hogy az áramütés is jön szépen felfelé...

2014. nov. 28. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!