Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Miért áll a víz a hűtőszekrény...

Miért áll a víz a hűtőszekrényben?

Figyelt kérdés

Félautomata hűtőszekrény, 6 éves, felül a sima hűtő résszel, alul a fagyasztó. A felső rész alján mindig összegyűlik a víz. Csak hogy 5 évig nem csinálta, az utóbbi 1 évben pedig elkezdte ezt az ön leeresztést. Csakhogy egyre gyakrabban és nem tudom honnan lesz ennyi víz? 2-3 hetente 2L összegyűlik. Honnan kerül elő ennyi víz? A tárolt ételekből, zöldség, gyümölcs? Na de 2L, 3 hetente!?


Vagy kezdi megadni magát? A mélyhűtőben sajnos semmi kaja nincs, csak a ráfagyott jég.



#hűtő #hűtőszekrény #automata leeresztés
2012. szept. 10. 09:42
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
valszeg eldugult hátul a kifolyója, azt nézd meg. egy kis tartályban kéne, hogy gyűljön a víz, de ha eldugul (akár bent a hűtőben), nem tud elfolyni, ergo, a hűtőben gyűlik össze.
2012. szept. 10. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

nálunk az volt,hogy eltömődött az a vékony kis cső/luk,amin az összegyűlt víz ,kitudott jutni a hűtő belsejéből,

miután ezt egy fogpiszkálóval belülről kitisztítottuk,azóta nincs probléma,

2012. szept. 10. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Kipróbálom, ha igazat beszéltek, megy zöld like. De hova folyik el a víz? És akkor ha eddig vagy 6* kimertem ezt a vizet, akkor bajt okoztam?
2012. szept. 10. 10:07
 4/8 A kérdező kommentje:

Megelőlegeztem a kezet. Na most a fültisztítóról leázott a vattapamacs és benne maradt a lyukban. :D

A mélyhűtő ha nincs leolvasztva 6 éve, az probléma?

2012. szept. 10. 10:13
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha két kompresszoros, nem probléma, csak többet fogyaszt. Ha nincs benne semmi, olvaszd le, és kapcsold ki. Ha nem lehet, mert egy kompresszoros, akkor is olvaszd le, jobb lesz a fogyasztása.

Nem baj, hogy kimerted a vizet, miért lenne baj? Ha vattát hústűvel piszkáld ki. vagy valami hegyessel. ha van műszerész csipesz, azzal is ki lehet, az hegyes.


Mondtam, a hűtő hátulján alul van egy kis tartály, a folyamatosan olvadó víz oda csorog, ha nincs eldugulva, onnan meg elpárolog.

2012. szept. 10. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Annyira bement a vatta, hogy búcsút vettem tőle, nem fogom tudni kipiszkálni. Nem olyan nagy vatta volt.

A hátsó tartályt nem tudom megnézni mert be van "építve" szekrénybe, nem szó szerint de nem fogom tudni mozgatni.


Sajnos nem lehet külön lekapcsolni a mélyhűtő részt.

Mit gondolsz, ha nyitva hagyom csak a mélyhűtő részt és mondjuk hajszárítóval leolvasztom a nagyját, az butaság? Mindenképp pakoljam ki teljesen és úgy csináljam?

2012. szept. 10. 10:41
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
hát, én kipakolnám, és úgy csinálnám, az a biztos.. Mondjuk ha így be van építve, akkor érdemes egy erős embert hívni, aki kiszedi, és kitakarítjátok, nehogy ettől szarjon be a hűtő, mert az drága mulatság.. én már csak tudom... 1 év alatt két hűtőt öltem meg :( ok, nem voltak újak, de akkor is.. ja, és ami most van, az is haldoklik sztem.
2012. szept. 10. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ok, köszi a segítséget!
2012. szept. 10. 11:28

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!