Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Felültöltős Whirpool mosógép...

Felültöltős Whirpool mosógép forgó dobja nyikorog, olyan mintha valami fékezné. Vajon mi okozhatja?

Figyelt kérdés
2012. szept. 1. 17:35
 1/9 csigarena válasza:
Vízkő?
2012. szept. 2. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Gazdik László ***** válasza:
100%
A csapágyaknál lévő un.V gyűrűk okozzák a nyikorgó hangot.Elkoptak a használatban. Ezeket kell kicserélni, de ha régóta áll fenn ez a probléma, lehet hogy a csapágyházakkal együtt kell.
2012. szept. 3. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
Mikor megvettem, az enyém is "nyikorgott". Tényleg olyan hangja volt, mintha valami fékezné. Rövid idő elteltével elmúlt.
2012. szept. 6. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat!
2012. szept. 7. 00:56
 5/9 anonim ***** válasza:
Lehet, ogy valami kisebb méretű mosásra szánt holmi (zokni, zsebkendő) a betöltés során a dob mellé keveredett (találkoztam már ilyen esettel!), az is okozhat zajokat, a tengely köré szorulva. Kicsit macerás felkutatni, de ha van ott valami, kideríthető.
2012. szept. 7. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A szimering elkopott,rá fojt a viz a csapágyra.

Ki kell cserélni és mehet tobább...arra kell odafigyelni,ha a tengely is megvan kopva akkor a szimeringet ne ugyan oda rakd vissza hanem egy picit beljebb vagy kintebb kell tenni.

2012. szept. 7. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Lehet csúszik az égszíj az enyémmel is ez volt a probléma
2012. szept. 8. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 vaszily katalin ***** válasza:
nekem a mosogépnél roszdás viz is folyt,a párom rendelt szimeringet,de ez zanuszi.s maga cserélte 3éve s postával együt7500ft volt,ha van kikicserélje,aramtalanitás után hajrá.mert a szerelö 20e-ret is elkért volna,ja s akor mind a kettöt akarta kicserélni,de elöte megkérdesztük kiszálasal együtt.a mosogép számát is tudni kell,s kihozák,s havi egyszer felöntjük 1l ecetel,s vizel.azota nem vizkövess olcsob mint a kalgon,.gyönyöruen mos,ja még egy tip,a mosopor tároloja nekem becsunyult meg az öblitöje is,azota szép tiszta miota a folyékonyt s mosopor porváltozatát felváltva használom.
2012. szept. 8. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Calgon-t nem használok. A mosógépem és a villany boylerem víz betáplálási csövére egy-egy hibás számítógép winchesterből (HD) kiszedett (igen erős, neodymium) mágnest rögzítettem, "ideiglenesen" szigetelőszalaggal. Vízkő nincs, mert a mészkő, kalcium karbonát(CaCO3) szemcséit a szén összetevő miatt nem engedi összeállni.


Az 1999-ben vásárolt családi házunk 120 l-es Hajdú villanyboylert akkor szétszedve benne 60 (hatvan!)liter vízkövet találtam, halálán volt a szegény fűtőtest, hiszen vizet nem is ért.


2002-ben (mivel már kicsit lomhán kapcsolgatott be, ráraktam a mágnest, 2011-ben szétszedve fémtiszta felületű fűtőbetétet, s kb. egy (e g y ) liternyi vízkövet találtam benne...

A boyler egyébként visszajavult a mágnes felrakása után kb. egy évvel már ismét fürgén kapcsolgatott, kiváncsiságból szedtem szét.

2012. szept. 9. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!