Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Kefe nélküli motor jobb...

Zoli17 kérdése:

Kefe nélküli motor jobb (1000w) vagy a kefés 1280w?

Figyelt kérdés
melyiket válasszam, élettartamra a mentest mondják, de kell az erő, nagyobb méretben meg csak kefést kapok. a menteshez kell vezérlő, ami hibalehetőség... kefét cserélni olcsóbb, mint vezérlőt.

2012. aug. 15. 20:50
 1/6 A kérdező kommentje:
egyenáramról van szó - 48v. visszatölt mind2 lassításkor?
2012. aug. 15. 21:03
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem a kefe nélküli jobb, de bonyolultabb a szabályzás.

Én frekvencia váltóval operálnék, viszont, nem tudom lehet e visszacsatolást csinálni, mert hát örvényárammal fékez, de azt elfűti egy nagy ellenállásal.


Kefés motornál, maga a motor lehet nagy hibaforrás.

Pl.: beég a kefe, megég a komutátor, esetleg kiolvad és kirepül.

A vezérlése viszont egyszerű mint egy faék, egy tirisztor az tuti nem hibaforrás :)

2012. aug. 15. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Mire akarod használni ? Mert az nagyon nem mindegy!

Villszer

2012. aug. 16. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
közlekedési eszköz, triciklire, 5x100a akksival, olyan mint golfautó. nem én építem, a gyártó, csak nem tudom melyiket válasszam. túl sok spec nincs a leírásban. kb ennyi.
2012. aug. 16. 08:59
 5/6 anonim ***** válasza:
Kefe nélküli sokkal jobb hatásfokú és tartósabb.
2012. aug. 17. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
rendben meggyőztetek: 1000 mentes lesz nem az 1280as kefés.
2012. aug. 17. 12:46

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!