Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Villanybojlert vagy Gázbojlert...

Villanybojlert vagy Gázbojlert érdemesebb használni költség illetve egyéb más szempontokból?

Figyelt kérdés
A gázbojlert NE tévessze senki össze a gáz átfolyós vízmelegítővel. Jelenleg olyan van nálunk, de nem lehet normálisan beállítani a víz hőmérsékletét. A probléma az hogy ugye nyáron langyos víz is jó zuhanyzáshoz, viszont ha több hideget ad az ember akkor a melegnél nincs akkora nyomás, ezért kikapcsol a gázátfolyós vízmelegítő. Úgy esetleg be lehet állítani hogyha teljesen megnyitja az ember a csapot, viszont akkor meg rengeteg víz megy el... Automata keverős csaptelepünk van. Bojlerrel nem lenne ilyen probléma mivel az nem nyomásra melegít...
2012. júl. 25. 12:26
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekem a gázboylerrel rengeteg negatív tapasztalatom van. A régi ház ahol még a szüleimmel laktunk ott csak szívás volt az egész vagy nem melegített úgy vagy sokáig tartott és mindig elromlott benne valami, azzal csak a szívás volt. A villanyboyler ezerszer jobb az egyszer felfűti a vizet lekapcsol aztán ha kihűl vagy használunk belőle visszakapcsol és fűti tovább. A gáz is ugyanilyen persze de az könnyen elkoszolódhat és ugye gázszivárgás szénmonoxid mérgezés is megeshet ami szintén nem egy előnyös dolog. A villanyboyler meg maximum megrázhat de az sem mert amint ez lenne rögtön leold az automata. Én most a nagyszüleim házában élek nem rég lett felújítva villanyboyler van itt mert itt is az az átfolyós cucc volt és csak a szívás volt vele plusz szívta a gázt is csak pörgött tőle az óra. Most itt villanyboyler van a fűtés is fára lett átalakítva és ez így jó ahogy van.

Én a villanyboylert javaslom, könnyű szerelni ha gond van vele és van az embernek egy kevéske műszaki érzéke. Vízkötlenítést is lehet házilag csinálni nem úgy mint a gáz esetében. Én azt mondom legyen villanyboyler. Igaz drága az áram is de azt meglehet oldani éjszakai árammal és az jóval olcsóbb.

2012. júl. 25. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nálam is átfolyós vizmelegítő van és szerintem ne fikázd le!


Nagyon is jó az, csak tudni kellbeállítani a nyomást!


Van nyomáscsökkentő beépítve előtte? azon is lehet állítani, plusz nálam 2 féle láng van, kis lángon 40 fokig melegíti fel maxon a vizet, és kis megnyitásra is egyből beindul, nagy lángon jobban meg kell nyitni, de akkor 65 fokig felnyomja a hőfokot ha maxon bőgetem!


A bojlert teljesen gazdaságtalannak tartom, akkor is melegít ha nem hazsnálsz vizet, és mindíg ugyanazta vizet melegíti amíg ki nem folyatod belőle nameg állandóan pucolgatnia vízkő miatt..



Szerintem hívjatok vízszerelőt, rakassatok fel nyomásszabályzókat, be lehet azt állítani úgy hogy jó legyen!

2012. júl. 25. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Átfolyósnál csak arra kell figyelni, hogy használat után lezárd az őrlángot is, mert tök felesleges égnie, majd meggyújtod újra ha kell!!


Így nem koszolódik le, és a gáz sem fogy!


Nálam 10 köbméter megy el egy hónapba úgy hogy a mosógépemnek is az nyomja a melegvizet nem a villany fűtőszál ami a gépbe van (az amúgyis rossz nem melegít).

2012. júl. 25. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat.

Ilyen típusú a jelenlegi: Beretta Idrabagno B11BS

Ha mégis csak a villanybojler mellett döntök akkor milyet érdemes venni? Ketten vagyunk(hamarosan 3an leszünk kisbabával együtt)zuhanyzáson kívül másra nem nagyon használjuk. Én így hirtelen egy 80literesre gondoltam az még 4embert is kiszolgálna ha nem negyedóráig fürdik egy ember:)

2012. júl. 25. 13:10
 5/5 tibo61 ***** válasza:
Én a Hajdú bojlerek mellett voksolnék, mert biztos hogy könnyen kapsz hozzá alkatrészt, és könnyen javíthatók. A 80 literest egy kicsit kevésnek tartom, az két embernek elég, de ha már megjött a kicsi, szerintem kevés lesz. Már csak azért is, mert az optimális hőmérséklet kb 60 fok (ez felett már rengeteget zabál a bojler) és így már hamar el tud fogyni a meleg víz.
2012. júl. 25. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!