Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Van az On/Off klímának bármifé...

Van az On/Off klímának bármiféle előnye az inverteres klímákkal szemben? (Az árán kívül persze. )

Figyelt kérdés
Hogy lehet normális klímaszerelőt találni? Ha keresgélek a neten, mindenki szakembernek hívja magát, honnan tudhatom ki az aki valóban ért a klímaszereléshez?

2012. máj. 15. 13:36
 1/8 anonim ***** válasza:
Fogyasztás, + ha kicsi a biztosítékod, leverheti induláskor a nagy áramfelvétel miatt.
2012. máj. 15. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ja bocs, azt hittem hátránya. Más előnye nincs.
2012. máj. 15. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Kopasz555 válasza:

Nincs az on/off klíma ki/be kapcsolgat max teljesítménnyel, az inverteres folyamatosan megy ha elérte a hömérsékletet akár 60% visszaveszi a teljesítményt és így dolgozik.

kb 30% kevesebbet fogyaszt.

Nézd meg a szomszédaidat kinek van klímája és ki van megelégedve a beszereléssel!

Kérd el a beszerelő címét

2012. máj. 17. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget!
2012. máj. 18. 09:41
 5/8 A kérdező kommentje:
Ismerősöm On/Off módban használja az inverteres klímáját, vagyis ha lehűl a levegő kikapcsolja, majd ha melege van bekapcsolja a gépet. Ez árt az inverteres klímának? Növeli a fogyasztást?
2012. máj. 30. 00:02
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem árt, csak pont azt nem tudja teljesíteni amire kitalálták. Az inverteresnek az a lényege, hogy a beállított hőmérsékletet szinten tartja, nem engedi felmelegedni a szobát. Ha on/offban használja, sok értelme nem volt beszereltetni.
2012. júl. 1. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nincs semmiféle előnye. Az inverteres folyamatosan megy, egyenletes hőmérsékleten tartja a levegőt. Kevesebbet fogyaszt ezáltal, mintha ki-be kapcsolgatna. Illetve kíméli a vezetékeket egy régebbi emeletes épületben például. Egy régebbi panelban 1000W-tól már melegedhetnek az alumínium vezetékek. Ha nincs extrém 40 fok meleg, akkor egy inverteres klíma éjjel 200W-ból hűt, nappal meg 300-600W-ból hűt. Persze ez sok mindentől függ: szigetelés, helyiség nagysága....


A legnagyobb baj, hogy nagyon sokan ki-be kapcsolgatják a klímát. Én is ezt tapasztaltam. Bekapcsolják, majd ha jó a levegő kikapcsolják. Ha elkezd izzadni újra be. Hiába magyarázom, hogy nem kell kapcsolgatni, az tartja a levegő hőmérsékletét a beállított értéken. Mit hisznek?, hogy mínusz fokok lesznek a szobában?

Amikor megvettük anyum is ki-be akarta kapcsolgatni. Mondom neki: nem kell, tartja az a beállított hőmérsékletet, de magyarázta, hogy a munkahelyen is ezt csinálják, és hogy így sok lesz a villanyunk, ha mindig megy. Elmagyaráztam neki, hogy úgy fogyaszt többet, ha ki be kapcsoljuk. Illetve amikor vizes a hőcserélő és nem megy a venti ugye ha valaki kikapcsolja, akkor remek lesz, hogy majd elkezd az illetőnek penészedni a klíma...

55 éves anyukám igaz, hogy nehezen, de megértette, és elhiszi nekem. Jó, nem egy "műszaki ember", más világban nőtt fel...

2013. febr. 25. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 dieta válasza:
Valahogy mindenki elfelejti hozzátenni a kevesebbet fogyaszt ez óránként értendő.Ha számolsz a folyamatos 60% azt jelenti az arány 0.6x24=14.4 az on of üzembe napi üzem idöx1=(ha 10 órát járatod 10 ha 18 at 18).
2013. febr. 25. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!