Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » ÉMÁSZHOZ tartozunk szeretném...

Tibor215321 kérdése:

ÉMÁSZHOZ tartozunk szeretném átkéretni magam másik karóra hogy megy ez? Fizetnem kell érte?

Figyelt kérdés

Szomszéd lopja az áramot már 6-7éve minden évben kiüt nálam egy tv-t az áramingadozás.Beszóltam ez van tegyenek valamit de nem jönnek ki vagy kijön megnézi az órájukat és ennyi.

De mágneskapcsolót használnak ami be van építve a kabátakasztó fogas falba a lambéria mögé és lusták megnézni nekik vagy nem tudom de már elegem van.És érdekes módon a mi házunk kisebb kevesebb elektronikai cuccal és mégis több villanyszámlát fizetek. Kihez fordulhatok ilyenkor?


2012. máj. 10. 14:37
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerencsédre találtál személyemben egy Émász alkalmazottat(hálózatüzemeltető technikus vagyok).

Nos az a helyzet hogy nem igazán van arra mód hogy másik oszlopra tegyék a csatlakozót-erre előírások vannak -a tetőtartó kiállástól legközelebbi oszlopon történik a csatlakozás.Legfeljebb úgy tudnál a helyzeten változtatni ha áthelyezed a tetőtartót, amihez viszont át kell helyezni a mérőhelyet is ami jókora költséggel jár(80-100000 ft-tól fölfelé).

De! Mindez fölösleges hiszen az áramlopás nem okoz áramingadozást pláne nem akkorát hogy meghibásodjon bármilyen elektromos berendezésed.A szomszéd tevékenysége és a nálad felmerülő probléma közt semmilyen összefüggés nincs! Mérhető és hibát okozó áramingadozás csak transzformátor meghibásodásból adódhat de ennek esélye nem sok hiszen dolgozóink rendszeresen ellenőrzik a hálózat állapotát és a feszültség értékre is szigorú előírás van.Javaslom hogy ingadozó feszültség problémát jelents be az ügyfélszolgálaton hogy ezt érdemlegesen kivizsgálhassák.

A szomszéd ügyében nem tudsz mit tenni ha szemrevételezéssel mindent rendben találunk semmit nem tehetünk-megoldás csak a tettenérés lehetne.Mi nem lusták vagyunk bemenni hanem nem mehetünk be nézelődni a lakóingatlanba hogy ott a lopáshoz szükséges eszközöket keressünk-még az udvarra is csak a tulajdonos engedélyével!Magánterületre csak hatósági személy mehet be.

A villanyszámla pedig mindig az előző évi fogyasztás átlaga alapján készül ha te úgy gondolod hogy sok az összeg az ügyfélszolgálaton segítenek tételesen kiszámolni és esetleg ha szükséges csökkenteni rajta de ez rizikós mert ha év közben valami máshogy alakul az éves elszámolón akár hiány is lehet amit ugyebár egyösszegben kell kifizetni.

2012. máj. 10. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a tájékoztatást. Hallottam van erre "áramkommandó" cég akik ilyen esetekben eljárhatnak. Keresgélek telefonszámot és nem találok ebben esetleg tudna segíteni?
2012. máj. 10. 16:42
 3/7 anonim ***** válasza:

Áramlopás bejelentésére nincs külön telefonszám a sima ügyfélszolgálaton lehet bejelenteni.

És az úgynevezett áramkommandó sem különbözik semmiben ők is normál Émász alkalmazottak tehát nem hatóság.

Csak azért nevezték el kommandónak mert ők erre specializálódott csoportok és legtöbbször rendőri kisérettel járnak-viszont a rendőrök csak 2 okból kísérik őket:a személyes védelem okán és tettenérés esetére hatósági tanúként.így ők sem mehetnek majd be a lakóingatlanba csak ha tettenérés történik(megalapozott lesz a gyanú).

2012. máj. 10. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Miért zavar téged hogy a szomszéd "lopja" az áramot? Honnan tudod? Normális ember ilyennel nem dicsekszik!! Te meg pontosan tudod hogy a kabátakasztó mögött van a mágnes kapcsoló, vagy talán te raktad fel? Egyébként a "kommandó" sem hülye egy egyszerű oszlopra(karó) szerelt fogyasztás mérővel és 1 műterheléssel kideríthető a turpisság

Villszer..

2012. máj. 10. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

""Miért zavar téged hogy a szomszéd "lopja" az áramot?""


Engem példáúl azért zavarna mert így a szolgáltató emeli az árait ugyanis a tolvajok helyet is a becsületesek fizetnek!!! Én is beszoltam már az émásznak a tolvajok miatt!!! ÉS fogok is!!! Kijötek és az oszlopokrol levagdosták a vezetékeket! Mivel életveszélyes, és ezt a helyzetett el kell hárítaniuk. Nem egy tolvaj család úl most is áram nélkűl a házukban miattam, ha vissza teszik a vezetékeket az oszlopra azonal hívom az émászt!

2012. máj. 13. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem addig fogsz jelentgetni amíg egyszer megtudják hogy te voltál és "elbeszélgetnek" veled.
2012. máj. 13. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ne félj nem fognak rájönni.
2012. máj. 14. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!