Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Mosógépemből a víz a kádba...

Mosógépemből a víz a kádba folyik le ahol is azt látom, hogy ilyen fura kis barna "dolgok" távoznak az elvezető csőből, mi okozhatja ezt? (mostmár a ruhákon is megfigyelhető)

Figyelt kérdés
Egy pár napja már a ruhákba is beleragadnak. Ilyen apró, barna kis ragacsos valamik. :) Bocsánat a butácska fogalmazásért de én sem tudom h mik ezek. Nemrég mostam át ecettel is a dobot meg utána dm-ben kapható mosógéptisztító porral. A penészt a gép tetejéről semmivel nem sikerült leszednem! De, hogy ezek honnan jöhetnek azt nem tudom. :( Valaki?
2012. ápr. 17. 11:14
 1/8 A kérdező kommentje:

"Egy ideje szinte minden mosás után (még a nem túl koszos ruhák mosása esetén is) barna, föld színű anyag távozik nagy menyiségben a gépből az öblítés során, olyan, mintha totál sáros ruhákat mosna éppen a gép. Ez vajon egy régebbi sáros ruhák mosásából viszamaradt szennyeződés lehet, vagy esetleg valami más, talán gombák?"


Ezt egy fórumon találtam. Nekem is ez a problémám!

2012. ápr. 17. 11:23
 2/8 anonim ***** válasza:
Mit takar az, hogy átmostad ecettel a dobot? Nem egyértelmű. Amúgy a válaszom: minden mosógép egy idő után tele lesz ilyen nyálkás penész-szerű lerakódással ami a mosóportól és az öblítőtől van. 1-2 liter ecetet önts a dobba és indíts el egy főző mosást. Ez elvileg tökéletesen kitisztítja. Nem tudom ezt értetted-e ecetes átmosás alatt!?
2012. ápr. 17. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Igen, ezt. :( Bár én csak fél liter ecetet öntöttem a dobba!
2012. ápr. 17. 13:50
 4/8 A kérdező kommentje:
A főző mosás az 90 fokot takar, igaz?
2012. ápr. 17. 13:50
 5/8 anonim ***** válasza:
Igen egy 90 fokos mosás, és érdemes 2 liter ecettel próbálkozni
2012. ápr. 17. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 cipi8 ***** válasza:
Nekem a mosószer és öblítő adagolóban volt ez a barna trutymó ez a mosóporoktól van benne! Azt könnyen kiveheted belőle (elöltöltősnél) és simán meg takarítod! Én a helyedben öntenék ecetet az mosószer adagolóba és az öblítőébe is. Mert a mosószerek egy gumi csövön keresztül folynak be a dobba és azt a kis csövet csak akkor bírnád kipucolni ha a gépet teljesen szétszednék vagy ezzel az ecetes módszerrel! Szerintem ott is lehet lerakódás mert ha a m.szer adagolóban előfordul a trutymóképződés akkor annak a csövében mért ne fordulhatna elő!
2012. ápr. 17. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
jajj a k***a életbe nekem felültöltős whirlpoolom van és mostam a feluitás előtt amint lejárt lecsukták betették a szobába a szakemberek letakarták ott bent is a cuccokat aztán indult az egész lakás felujitása 2 honapig tartott kb megyek haza takaritás minden visszapakoltunk és mikor visszaköltöztünk még szennyesem sem volt igy nem mostam aztán összejött a mosnivaló fölnyitottam égedelem büdös volt és ilyen trutymós volt a gumilya is vedd le az adagolóját sikáld ki aztán domestosos ronggyal a gumiát aztán üresen de 1 adag mosószerrel indits el 1 90 fokos mosást és kitisztul
2012. ápr. 21. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 cipi8 ***** válasza:
Persze ilyen akkor fordul elő ha sokáig nincs használva és a benne lévő minimális kis vízmenyiség az berohadt és még szellőzni sem tudott!
2012. ápr. 22. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!