Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Beszereztem egy mosogatógépet,...

Beszereztem egy mosogatógépet, de sajnos nincs meg a használati utasítás. Miket lehet bele tenni?

Figyelt kérdés
Fémedényeket is bele lehet rakni?Milyen minőségű só,meg öblítőt érdemes venni?Honnan tudom hogy melyik műanyag mosogatható gépben?Köszi előre is a segítséget!
2008. ápr. 11. 12:28
1 2
 1/14 anonim válasza:
100%
Szerencsés lenne, ha megadnád a gép gyártmányát, tipusát, ez esetben meg lehetne kísérelni a kezelési útmutató interneten történő megkeresését .
2008. ápr. 11. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszike,Candy a gyártmány,de a típusszám nincs meg.Általánosságban mi vonatkozik rájuk?
2008. ápr. 11. 21:20
 3/14 anonim ***** válasza:
0%
ruhákat...
2008. ápr. 12. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Kiscsillagom MOSOGATÓGÉP nem mosógép:-)) ennyire hülyének ne nézzél légyszi!
2008. ápr. 12. 09:26
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Én is épp most kísérletezek a mosogatógépünkkel. :)

Úgy tudom fém edényeket és lábasokat is lehet beletenni, valamint olyan műanyag edényeket, amik mikrózhatók is. Én Calgonit termékeket használtam eddig, meg vagyok elégedve. Igaz nem olcsó. :( Calgonit regeneráló só-t is venni kell, ez lágyítja a vizet és védi a gépet a vízkőlerakódástól is.

[link]

2008. ápr. 12. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
100%

Márka/tipus jelzés van rajta?


szerintem nem kell a legdrágább szereket venni, a DM sajátjai nagyon jó minőségűek, és még környezet barátak is.

Érdemes venni bele sót, annak van egy tartálya valahol a mosogató aljában.

öblítőt, annak általában egy eltekerhető kupakos tartálya van az ajtóban, és tablettát/port/gélt ez mindegy minden mosogatáshoz.

A tablettát egyszerű adagolni, a porral és a géllel jól lehet spórolni :)


Minden üveg, procelán (nem festett), rozsamentes acél mosható mosógéppben. az újabb műanyagokra rá van írva (Sőt sok üvegre, és kerámiára is) hogy dishwasher proof, vagy hogy not dishwasher proof.

fát semmi esetre se tegyél bele, mert rövid távon tönkreteszi. egyes műanyagok (amik nem bírják) elolvadnak. általában azok az edények amik a mikrot kibírják a mosogatógépet is :)

((ruhát ne tegyél bele))


asszem dióhélyban kb ennyi.

2008. ápr. 12. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a segítséget,nagyban megkönnyítettétek a dolgom!Ezer hálám!Azért majd megpróbálom a típust is kideríteni, aztán hátha tudok letölteni hozzá utasítást,de valószínűleg, hogy mi mostható benne úgy sem lett volna feltűntetve:-))))

Köszönöm mégegyszer!!!

2008. ápr. 12. 21:22
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Alumíniumot ne tegyél bele, megmattul. Aranyszegélyesről lejön az aranyozás, egyébként se mosd vele a régi családi porcelánt. Műanyag edények bírják, a margarinosdoboz-jellegűek kivételével.

A krumplipürés vagy mákos edényeket öblítsd el a csapnál (tapasztalat :), a többit nem kell.

A Plusz-ban, DM-ben szoktam vegyszereket vásárolni hozzá.

(10 éve van gépem.)

2008. ápr. 13. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Mondták hogy sokat lehet vele spórolni,víz szempontjából,remélem igaz a dolog,de mivel felújítás van,gondoltam akkor már az is legyen.

Szóval alu nem,de rozsdamentes fém mehet bele:-)

Jó hogy modtad a mákosat,mert az a férjem kedvence,gyakran csinálunk!

Köszi neked is:-)

2008. ápr. 13. 21:11
 10/14 anonim válasza:

Kezi egyedi festesu edenyeket husdaralo keset ne rakd bele. Nekem a dm ben kaphato so es a calgonit bevalt. Calgonit most van akcioban en a 10 az 1bent hasznalom. Igaz hogy draga de kiprobaltam egy jo parat es csak ez valt be. Lehet kapni mosogatogep tisztitot fertotlenitot en egy evben 2X3X kimosom vele a gepet hogy jol mosogasson.

Az evoeszkoz tartoba kell fejjel lefele berakni a foliat le kell huzni rola es igy uresen el kell inditani a programot 6 eve van mosogato gepem nagyon szeretem.

2008. ápr. 14. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!