Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » A háztartási gépek energiafogy...

A háztartási gépek energiafogyasztásánál feltüntetett érték azt jelenti, hogy óránként annyi energiát fogyaszt?

Figyelt kérdés

Az eco programot úgy hirdeti, hogy mennyire energia takarékos a normál programhoz képest.

Viszont a táblázatban azt olvasom, hogy a normál programnál az energia fogyasztás 1,15 kWh programidő 84 perc, akkor a program 1,725 kW áramot fogyaszt.

Az eco programnál 0,8 kWh és 130 perc, akkor 1,733 az áram fogyasztás. Nemhogy kevesebb lenne, de még kicsit több is.

Vagy a kWh azt jelentené, hogy a program ideje alatt ennyit fogyaszt? Akkor miért van ott a "h"?


2012. febr. 5. 11:37
 1/4 anonim ***** válasza:

Sehogy se stimmelnek a számok, meg k W h betűk..

A másodiknál úgy helyes, hogy: a teljesítményfelvétel 0,8kW

ezt teszi 130 percig 2.16 óra (h) és szorzással kijön számszerűleg a 1.733kWh

Figyeld meg, hogy sehol sem azt írtam a számok után, mint Te.. A villanyszámládon kWh szerepek, ez után fizetsz.

Az elsőnél nem tudok a számok között összefüggést felfedezni, és a k W h -k sem jók feltehetőleg..

2012. febr. 5. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Pontosan azért mert h=óra és óránként ennyit fogyaszt.Ne feledd hogy a maximális fogyasztást írják mindig.Ha beruházol egy mérőbe látnád hogy mennyit fogyaszt.Más a fogyasztás fűtéskor és más szivattyúzáskor stb.Ha neked nem ér meg egy mosás 50-90 Forintot mossál kézzel és leheld a vizet 40 fokra.Nem sértésnek szántam csak érzékeltetni akartam hogy egy max 100 forintért mennyit kéne dolgozzál.
2012. febr. 5. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

12:00: A kWh és a perc a programtáblázatból van.

Az elsőnél a 84 percet felkerekítettem másfél órára és úgy jön ki az 1,725.

Nem a villanyszámláról írtam az értékeket, hanem a programtáblázatból, és itt nem is a villanyszámlán feltüntetett dolgok érdekelnek, hanem a program fogyasztása.


12:02: Ha már mindenképpen kötekedni akarsz: "Pontosan azért mert h=óra és óránként ennyit fogyaszt.", akkor nem úgy kellene lennie, hogy "/h"? Mert az jelenti, hogy óránként mennyi. Azaz nem kWh, hanem kW/h kellene, hogy legyen.

És nem azt kérdeztem, hogy mennyibe kerül (mellesleg nem mosógép), hanem azt szeretném megtudni, hogy:


A programtáblázatban feltüntetett 1,15 kWh , illetve 0,8 kWh fogyasztás egy óra alatt, vagy egy program (84 perc, illetve 130 perc) alatt történik-e.

2012. febr. 5. 12:19
 4/4 anonim ***** válasza:

Első vagyok és bocsáss meg, így nehéz válaszolni, mert:

"akkor a program 1,725 kW áramot fogyaszt."

Ez így tény! Adatként kezelendő, nincs mire válaszolni..


akkor a program 1,725 kW áramot fogyaszt?????

Így viszont tudom, hogy ez a kérdés, tudok (ha tudok) rá válaszolni..

2012. febr. 5. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!