Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Mitől rázkódhat és zöröghet...

Mitől rázkódhat és zöröghet centrifugáláskor egy új Whirlpool előltöltős mosógép?

Figyelt kérdés

Másfél hónapja vettem egy Whirlpool AWG-3102C keskeny előltöltős mosógépet. Centirugáláskor hallható egy zakatoló hang. A mellékelt videó felvételen (telefonnal készült) kb. (szárazon) 2.5 kg ruhát mostunk (ingek, pólók, több darab, NEM plédek vagy ágynemű!) pamut 40 C programon, a centrifuga fordulatszám választón pedig 600-as fordulatot állítottunk be. Ennek a gépnek a max. kapacitása 3.5 kg.


A dobrögzítő csavarokat (mind a négyet) természetesen már az első mosás előtt kivettük, ahogy kell.


A centrifugáláskor a zakatolás a gép jobb oldalfalának felső-első részéről jön. Üresen a dobnak tengelyirányban van pár mm holtjátéka, és ilyenkor megmozgatás után egy kotyogó hang is hallható ugyanerről a helyről. A kopogás erősebb, ha nem sikerült a gépnek a ruhákat teljesen kiegyensúlyoznia.



Mi lehet ez a hang? Kell vele foglalkozni? A régi 8 éves Whirlpoolunknak nem volt ilyen durva hangja...



http://www.youtube.com/watch?v=2FJ99NTjBlw

http://www.youtube.com/watch?v=AgHfg2N7z_8

http://www.youtube.com/watch?v=k0uoF37-lyk


Hozzátartozik a dologhoz, hogy centrigáláskor vibrál is a gép, de persze a puha gumi lábak miatt teljesen egy helyben marad. Pont emiatt már járt kint a szerviz 2 hete, és az ő tanácsukra a gép 3 lábát teljesen betekertük, csak a 4. lába van kiengedve pár mm-t, hogy stabilan álljon, így a lehető legalacsonyabban van a gép súlypontja. (A vízszint kb. megvan, legalábbis nagyon durva eltérés nincs). A szerelő a gépet megdöntve a teleszkópokat is ellenőrizte (megtapintva azokat), állítólag azok jók voltak (legalábbis akkor).



2012. jan. 24. 22:03
 1/5 anonim ***** válasza:
Az okát nem tudom, de a mi gépünk (1 éves Samsung) is ad ki hasonló hangot, de én azt hittem, ez normális..
2012. jan. 24. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Szeibert László válasza:
Vagy csapágy vagy a gumibakokkal lesz gond!Vidd el szervizbe ha garanciás!Ne használd mert szét ver mindent!
2012. jan. 25. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Talán azért is lehet mert több ruhát raksz bele mint a megengedett, és mikor centrizik elkezd "ugrálni".
2012. jan. 25. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
nekem is whirlpoolom van ha telitömöm akkoris tökjó finoman könnyen halkan jár ennyi hogy wííííííí és finoman leáll imádom :)szerintem kérd ki a szakszerviz vélrményét jelezd a hibát bár a szomszédomnak indesit van az még a tiédnél is hangosabb
2012. jan. 25. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ez gáz.
2012. jan. 27. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!