Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Mitől van, hogy a mosógépből...

Mitől van, hogy a mosógépből kiveszem a "tiszta" ruhát és koszosabb mint amikor betettem? Bizonytalan eredetű foltok vannak rajta, régen ha túl szines volt az öblitő az hagyott foltot, de most fehér öblitőt használok.

Figyelt kérdés
2012. jan. 14. 10:13
 1/9 anonim ***** válasza:
valószínűleg az egyik ruha fog.
2012. jan. 14. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 norberto79 ***** válasza:
szürkés, kellemetlen szagú foltok? mennyi idős a masina?
2012. jan. 14. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Az első válaszolónak:


Nem hiszem, hogy ezt valami ruha okozza, mert ha csak fehér ruha van benne akkor is előfordul, hogy egyiken másikon paca szerű szürkés foltok vannak.

2012. jan. 15. 19:40
 4/9 A kérdező kommentje:

Norberto79-nek:


Szürkés paca szerű foltok, a szagát még nem figyeltem illetve nem tűnt fel, hogy van neki. A mosógép 5 éves, felültöltős whirlpool. Már lejárt a mandátuma...?

2012. jan. 15. 19:43
 5/9 csapo1002 ***** válasza:
Elképzelhető, hogy valami kosz került a mosószeradagolóba?
2012. jan. 15. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 norberto79 ***** válasza:
Nos, tölts kb. 2 liter 20%-os ecetet a mosópor, az öblítő helyére, 90 fokos mosást indits! Utána csak egy sima mosást megintcsak ruha nélkül, aztán mos ki valami rongyot vagy valami nem normál ruhát (pl. konyharuhát.) Sok sikert.
2012. jan. 16. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Norberto79 nek: Kb 3 hete ezt megcsináltam 1 liter ecettel, különösebbet nem vettem észre utána, illetve a dobon felüli peremre vastagon lerakódott valami barnás trutyi, amit letörölgettem ahol csak tudtam. Megismélem 2 literrel, mert hátha kihozza a koszt belőle.


Mindenkinek köszönöm a válaszokat!

2012. jan. 16. 21:06
 8/9 norberto79 ***** válasza:
A kifolyócsövön is jelentős mennyiségnek kellett volna távozni, na mindegy akkor viszont a férjed következik ha van némi műszaki érzéke, de egy szerelő is lehet elvállalja, szétszedés után érdemes átmosni az összes csövet, ha bele tudsz nézni nincs fixen bekötve a kifoylócső akkor nézz bele a peremén belüröl ugyanaz a lerakodás lesz látható, a mosogép belsejében szintén számos csövecske, és tartály van ami tartalmazhat hasonlókat, ezek nagyrészét is érdemes kitakaritani
2012. jan. 16. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Gazdik László ***** válasza:
100%
A készüléked egyértelműen, el van koszolódva. Ez az évek alatt lerakódott vízkő, s öblítő együttes eredménye. Azért látod a ruhán a barnás-olajos foltokat. Sajnos ezt nem is nagyon lehet utólag kiszedni a ruhából. A gépet ki kell tisztítani. Azt hogy melyik megoldást választod, a gép programja szabja meg. Ha a mosást szivattyúzással kezdi, utólag kell az ecetet beleönteni, különben a bekapcsoláskor kiszivattyúzza. Kaphatóak már tisztító porok, amiket a mosópor tartóba kell tölteni, úgy indítani a gépet. Tisztító mosáshoz, egy 60 Cf-os programot kell lefuttatni, teljesen. Az olj szerű folt, az öblítőből van, valószínű koncentrátumot használsz, hol ott higítani kéne:1-3, 1-4,- arányban, ahogy a flakonon van.
2012. aug. 28. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!