Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Robotgéppel gyorsabban,...

Robotgéppel gyorsabban, szebben lehet szeletelni, mint kézzel? Előkészítési időt is beleszámítva.

Figyelt kérdés

Nagyon szeretnék egy robotgépet. Főleg zöldségek aprítására, szeletelésére használnám. Vagyis nem dagasztásra, keverésre. De megéri-e? Tényleg gyorsabb, precízebb lesz-e amit csinál, mint ha magam vagdosnám fel?

Attól tartok, hogy a zöldségek előkészítésével (pl. hogy kisebb darabokra vágjam, mielőtt beetetem a robotgéppel) ugyanannyi idő elmehet, mintha magam csinálnám az egészet és akkor még nem vettem bele, a robotgép macerás elmosogatását.

Akinek van robotgépe, kérem ossza meg velem a tapasztalatait!


2011. aug. 18. 11:12
 1/4 anonim ***** válasza:

Igazából teljesen jól gondolod.

Valóban gyorsabban lehet mindenféle eszközzel (pl robotgéppel) darabolni, de a vele járó macerával már ugyanott vagy.

A legjobban akkor jársz, ha megtanulsz úgy darabolni, ahogy a szakácsok is.

Egy vágódeszka, egy éles kés és pillanatok alatt kész vagy mindennel.

Én is vettem már egy két csodakütyüt, de nagyon ritkán használom...

2011. aug. 18. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! Na igen, pont ettől tartottam. A kézi gyalukkal is némileg ez a helyzet. Amíg összerakod és ügyeskedsz vele, hogy le ne vágd az ujjadat, már rég megcsináltad volna "hagyományos" módon.

Pedig maga a szeletelési folyamat olyan jól mutat a tévében, csak ott nem mutatják a többi macerát.

2011. aug. 18. 13:19
 3/4 anonim válasza:
Ha nem nagyon kis mennyiségben főzöl, akkor megéri. Nekem egy Bosch Mum 4701 van és imádom. Múlt héten pl ipari mennyiségű tököt gyalultam le vele, a mosogatás nem nagy macera, mert a zöldségfélék nem zsírosak, de ha mondjuk 4 főre csinálok sajtos tésztát, arra is nagyon jó, 1 perc alatt (szó szerint) lereszel fél kg sajtot. pedig nem is emiatt vettem, hanem elsősorban azért, hogy ne kelljen a kézi habverővel vacakolnom. Mindenféle kiegészítőt (húsdaráló, stb.) lehet venni hozzá külön.
2011. aug. 18. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
A Bosch jó márka a robotgépek terén, amennyire hallottam. A szeletelők egyébként milyen hamar tompulnak el?
2011. aug. 18. 22:46

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!