Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Miért "keményednek meg" a...

Miért "keményednek meg" a törölközőim mosás és száradás után?

Figyelt kérdés
Mit kellene tennem, hogy kellemesen puhák maradjanak? Folyékony mosószert használok, 60 fokon mosom a törölközőket.
2007. júl. 8. 09:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
95%
vízlágyítót használsz? Nekem az segített.
2007. júl. 8. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
100%
Túl kemény a víz, sok öblítő és vízlágyító
2007. júl. 10. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
100%
Nálam a vízlágyítótól sem az igazi, így ha puha türcsit akarok átvasalom őket.
2008. febr. 11. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
98%
Nincs kedved kipróbálni a Coccolinot? :) Egy próbát megér.
2008. máj. 30. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
100%

Nekem általában Coccolinoval vannak mosva a ruháim,mégis kemények a törölközőim,kedves előttem szóló.

Valóban a víz keménységével lehet probléma,én is azzal kísérletezem.

2008. aug. 13. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
100%
Én azt hallottam,hogy nem szabad öblítőt használni.
2008. szept. 14. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
100%

A sprőddé válást a többszöri mosást, öblítést követően a száradás során a víz "keménységéből" bennmaradő ásványi anyagok okozzák. Magyarul vízkőlerakódás. A víz elpárolog, az ásványi anyag ott marad. Válassz vízlágyítót tartalmazó mosóport, vagy adj a mosópor mellé ilyen hatású szert. Majd - ha megoldható - a mosógép második öblítővizébe adagolj egy deci ecetet. Ennek jellegzetes illatát az utolsó öblítéshez adagolt öblítőszer semlegesíti.

Még jobb, ha az első öblítés kézmeleg vízzel történik, vagy a mosógépet tudod meleg vízre kötve üzemeltetni. A mosás során ugyanis, a mosóvíz leszivattyúzását követően, ha ráengedei a gép a még meleg textilre a hideg vizet, úgynevezett "hősokkot kap" a textilia és nehezebb belőle kiöblíteni a mosószer maradékot. Az első melegvizes öblítés után a többi már lehet hideg vizes.

Persze, automata gép esetén ezt megvalósítani nehézkes, nem minden géptípus mosószeredagolójába lehet beönteni az ecetet, mert nem lehet "menet közben" kinyitni. Kicsit "lesni is kell", hogy mikor engedi be éppen az első, majd második öblítővizet, hogy a megfelelő időben érkezzen az "adalék". De megéri a figyelmet, ha nem akarod vállalni a kézi mosást vagy a mosás utáni kétszeri kézzel öblítést.

A smirglivé keményedett törcsiket is nagyjából helyre lehet hozni ecettel: kézmeleg, 10 liternyi vízbe adj 2-3 dl ecetet, és a törölközőket "gyúrd át" benne. Kézzel! Szinte pezsegni fog a feloldódó vízkő. Ezt váltott vízzel ismételd addig, amíg már nincs habzás, pezsgés. Utána egyszer öblíts tiszta vízzel, majd öblítőszerrel. Kicsit macerás, de egyszer elég megcsinálni. Utána, ha a fentiek szerint jársz el a további mosások során, már nem fog megkeményedni.

Nekem bevált!

2009. máj. 20. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
95%

Van előnye is a kemény, smirglis törölközőnek.Masszázs, vagy az elhalt hámréteg ledörzsölése csak hasznos, a krémet testápolót is jobban felveszi a bőr.

Egyébként a trisó kiváló vízlágyító és zsírtalanító,és még sokkal olcsóbb is mint a calgon.

2009. dec. 8. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
94%
Lenor :D
2010. aug. 12. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
0%
Túl sok a sperma benne.DE
2010. szept. 4. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!