Miért folyik ki a víz a befolyó cső alatti lyukból a mosógépünknél, amikor a kimenő cső a mosógép alján van? Hajdu 750 régi típusu mosógép.
Szia.
Sajna nem tudtam megnyitni a képet,de mivel nem egy gépet javítottam már sejtem hol lehet a hiba.
A betáp víz mágnes szelepje a hibás, ha az alsó pici lukon folyik akkor a gumi membrán szakadt át,ha a hollandinál ereszt akkor a menetes csonk repedt meg.
Nem 1 bonyolúlt feladat kicserélni a szelepet és nem is drága 2-3 ezer forint.
Remélem segítettem.
Az elsőnek.
Hova kell spriccelni az ecetet? a mágnesszelep melyik részére gondoltad?
Csak úgy érdeklődés szinten kérdezném.
Üdv!
Ezzel a hibával már találkoztam.
A hiba a nyomásérzékelő tömítetlenségére utal.
Megoldás:
Megfogod a gépet és olyan helyre viszed, ahol le tudod ereszteni belőle az összes vizet, majd leveszed azt a lemezt, amibe a túlfolyó, a vízcsatlakozás, a hálózati kábel és a szivattyú szűrője és a szennyvízvezeték van befoglalva.
A szennyvízcső a szűrőházba csatlakozik. A szűrőházból áll ki egy vékony kb. egy centiméter átmérőjű cső, mely egy karmantyún keresztül egy másik csőben folytatódik, ami a program kapcsoló és a vízszelepek között elhelyeszkedő kb. 10 centi átmérőjű egyik felén egy rakás csatlakozóval ellátott olyan öt centi vastag korongban végződik. Ez a nyomáskapcsoló.
Ha ez az összekötő cső valahol ereszt, akkor a gép rosszul érzékeli a vízszintet és túltölt.
Le kell venned a karmantyúról az érzékelő felé menő csövet és bele kell fújnod. Ha hallasz kattanásokat számszerin hármat, akkor valószínűleg jó a kapcsoló.
Megjegyzem kell hozzá tüdő.
Mivel ez az eszköz igen ritkán megy tönkre így a karmantyút kell egy kicsit megerőszakolni, azaz, ha tudsz szerezni az érzékelő csövéhez hasonló átmérőjű awab bilincset kettő darabot, akkor a karmantyú mindkét felén jól meg kell húzni, hogy ne eresszen, ezután a gépet összerakni és üresen elindítani. Ha túltöltés nélkül feltölti magát, betűtárcsát nullára állítani, majd ajtót kinyitni és megnézni mennyi víz van benne. Ha a víz szint a dob tengelye alatt van akkor jó, ha felette van akkor még valahol ereszt. Ezután a vizet a géppel le lehet szívatni és már is munkába fogható.
Sok sikert!
Köszönöm a részletes leírást D.O.81!
Nálam ma jött ki a fent említett hiba, és a leírás alapján kb 10 perc alatt megjavítottam a gépet. :)
Attól függetlenül, a 2011-es (#1) butaságokat beszél.
A szivattyú lapátjai egyáltalán nem zárják el a vizet, simát átfolyik rajta, állóhelyzetben. Mintha egy ventilátorról beszélnénk: állnak a lapátok, nem engedi át a levegőt? Dehogynem.
A mosógépek egyszerűen a közlekedő edény elvén alapján tartják meg vizet: a kifolyócső magasabbra van emelve, mint a vízszint, így nem folyik ki, még szép.
Ha leengeded a csövet, lazán kifolyik.
Ami igaz, hogy fent, a mágnesszelep után van a sugártörő nevű egység, ami vízkövesedés esetén folyást okoz.
Ami hülyeség: a mágnesszelepet nem tudod sem zsírozni, sem olajozni, ilyen anyagok nincsenek is benne, nem is tudod szétszedni.
Viszont van egy ilyen sajátossága, ha vízkövesedés miatt eltömítődik a kimenete, nem tud zárni benne a membrános szerkezet, aminek szüksége van a nyomáskülönbségre.
Ugyanis a mágnesszelep áram nélkül önmagát zárja le, hiszen biztonsági okból is így kell működnie. A megoldás másik oka, hogy ezáltal egy gyenge elektromágnes nagy víznyomást tud kezelni, mert csak a nyitáshoz kell egy kis erő, a zárást a víz saját nyomása intézi, ha furcsán is hangzik.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!