Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Mi alapján döntötted el...

Mi alapján döntötted el milyen típusú háztartási gépeket választottál?

Figyelt kérdés

Elsősorban villanytűzhelyre, mosógépre és hűtőszekrényre gondolok. Ami biztos, hogy felültöltős mosógépet szeretnék, hűtőszekrényben pedig alulfagyasztósat. Ezekből is annyiféle márka, típus, teljesítmény különbség van, hogy teljesen elvagyok veszve. Ami kapásból foglalkoztat, hogy a mosógép fordulatszáma mennyire lényeges? Legalább mennyi programot tudjon?

Egyébként sok üzletben szétnéztetek vagy eleve tudtátok hol szeretnétek majd vásárolni?

Köszönöm előre is a segítséget és bármilyen tanácsot szívesen fogadok! 19/L


2011. máj. 9. 16:09
 1/5 anonim ***** válasza:

Az energiaosztály, és az ár/érték arány a legfontosabb szempontok. Minden gépet úgy válassz ki, hogy előtte nézd át, mit tud, és azok közül neked mire van szükséged. Nyugodtan kérhetsz leírást a műszaki bolt eladójától, vagy írd fel a boltban neked tetsző típusokat, és keresd meg a neten a leírásukat.

Centrifuga fordulatszáma 800 körül bőven elég. Nekünk Zanussi van, meg vagyok vele elégedve.

Mindenesetre jól gondold meg, mert az ilyet nem mindennap vesz az ember.

2011. máj. 9. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én eléggé "tudatos vásárló" vagyok, ezért mindennek alaposan utánanéztem, mielőtt megvettem.

Először is belőttem, maximum mennyit vagyok hajlandó áldozni egy adott gépre. De nem az volt a cél, hogy annyit valóban ki is fizessek, csak hogy annál többet semmiképp nem fogok.

Aztán utánanéztem (erre a google tökéletesen alkalmas), hogy az adott kategóriában milyen temékek vannak (vagyis mit tudnak).

Végiggondoltam, mely funkciókra van valóban szükségem - felesleges azért fizetni, amit úgysem fogok használni.

Meghatároztam, mi az, amire mindenképp szükség van.

Ezek a pontosan meghatározott szempontok már leszűkítik a kört néhány gyártó néhány termékére.

Aztán ezeknek a gyártóknak néztem utána fórumokon, gyakorin... amire sokan írták, hogy nem megbízható, és nem sok pozitívat találtam róla, azt elvetettem.

Ja, fontos lehet, hogy mekkora az adott gép, ha kicsi a lakásod, pár centi is számíthat.

Végül általában csak egy, max. két-három gép maradt.

Ha egy maradt, akkor utánanéztem, hol lehet a legolcsóbban megkapni. Érdemes mindent figyelni, mert hiába olcsóbb valahol 5 ezerrel a termék, ha 10 ezer a házhozszállítás, míg a másik helyen ingyenes.

A webshopok kínálatát különböző árösszehasonlító oldalakon lehet megnézni (arukereso.hu), de érdemes be is lépni az adott shopokba, mert az összehasonlító oldalak csak az eredeti árat nézik, ha valami akciós, azt nem veszik figyelembe.

Emellett a nagyobb elektronikai boltok árát is érdemes figyelni. Valamint a hipermarketekét.

Ha több megfelelő gép is maradt, akkor persze mindet érdemes figyelni, és amelyik a legolcsóbb, azt megvenni.


Nagyjából ilyen metódussal kb. 20-50%-ot meg lehet takarítani egy-egy gép vásárlásakor ahhoz képest, mintha egy boltba csak úgy bemennél és ott megvennéd.


Aztán érdemes lehet még vaterán szétnézni: áruházak is hirdetnek olcsóbban különböző új, garanciális termékeket, valamint sokszor a használt termékek között is ki lehet fogni jókat. Például én amikor tűzhelyt vettem, tudtam, mit szeretnék mindenképp bele, és ez pontosan megegyezik azzal, amit anyukám tűzhelye tud. Ráadásul arról azt is tudom, hogy nagyon megbízható, jó márka, csak ma már nem forgalmazzák nálunk.

Azonos tudású tűzhely újonnan 70 ezer lett volna. Abból a típusból viszont be mertem vállalni egy használtat, ami csak 10 ezerbe került, és tökéletesen működik.


Néhány konkrét dolog:

a mosógép (pontosabban a centrifuga) fordulatszáma akkor lényeges, hogy magas legyen, ha nagy a lakásban a páratartalom. Én pl. panelben lakom, 800 fordulatosat vettem. Így is fél nap alatt megszáradnak a ruhák, ami bőven jó, nem akartam plusz tízezret fizetni azért, hogy 12 helyett 10 óra alatt száradjanak meg.

A különböző programok attól függnek, milyen ruháitok vannak. Pl. ha sok gyapjú ruhátok van, akkor legyen rajta gyapjúmosó program. Tudjon félprogramot vagy legyen intelligens, ami leméri a ruhák súlyát és annak megfelelően mos.

Nagyon szuper a gyorsmosás, ez 15-20 perc alatt mos ki néhány ruhadarabot, ha hirtelen kell egy konkrét ruha, akkor életmentő.

De alapvetően az alap programokkal is szépen el lehet boldogulni, hiszen az ember szinte mindent 40 fokon mos:)

2011. máj. 9. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én a fenti válaszolók leírásához még hozzátenném, hogy minél többet tud egy gép, annál több a hibalehetőség. Én megkérdeznék egy általános(nem márka) szervízt, hogy mely gépeket kell javítani a legkevésbé, és mennyibe kerül. Hiába energia, és víztakarékos, ha a szervízszámla több, mint amit elfogyasztott vizet, villanyt. Ne vesd el a használt gépeket sem, mert nálunk 20-30 éves gépek vannak otthon, és kíválóan üzemelnek, és van hozzájuk alkatrész bőven. A haveromék már a harmadik garnitúrát cserélik hamarosan...
2011. máj. 9. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Bevallom eddig úgy voltam vele, hogy lehetőleg minél többet tudjon az adott gép, de azt hiszem igazat kell adnom nektek. Ahol jelenleg albérletben vagyok, az itteni mosógépnek is csak kb. 3 programját használtam, a többit csak nézegettem, hogy mi mindent tud. Ugye megvan az az összeg, amit erre a 3 gépre kaptam, alapból nem akartam az egészet elkölteni csak ezekre, de lehet még lejjebb viszem az összeget.

Szívesen várom a további hozzászólásokat és nagyon köszönöm az eddigi segítséget!

2011. máj. 9. 18:03
 5/5 anonim válasza:
Nekem általában konkrét elképzeléseim vannak arról, hogy mit tudjon az új gépem és általában a neten nézek szét először. Ha ott megtetszik valami és az ára is megfelel, különböző netes fórumokon elolvasom azok véleményeit, akik már használták. Ez igen hasznos szokott lenni és nálam bevált a módszer. Még nem nyúltam mellé semmilyen gép vásárlásakor ennek a módszernek az alapján.
2011. máj. 10. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!