Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Tapasztalat mini HŰTŐ munkalap...

Tapasztalat mini HŰTŐ munkalap alá építéséről? Elromolhat?

Figyelt kérdés

A használati útmutatóban azt írja, hogy ne építsem pult alá, viszont egy ugyanekkora beépíthető hűtő irreális árakon van és pont beférne az elöltöltős mosógép mellé. Valóban TÖNKREMEGY ha berakom a konyhapultba a munkalap alá?


Ez a modell: [link]


2011. febr. 3. 17:25
 1/9 anonim ***** válasza:

szerintem azért nem tanácsos beépíteni, mert úgy van kialakítva, hogy hátul a kompresszor nem tudja leadni majd a hőt normálisan, nincs megfelelő szellőzése


de ez az én véleményem!

2011. febr. 3. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Üdv. A szabadonálló készülékek nem igazán szeretik a beépítést vagy a pult alá építést. Általában túlfogyasztással és élettartam rövidüléssel honorálják. (az elégtelen szellőzés miatt többet fog menni a kompresszor) A beépíthető gépek viszont lényegesen drágábbak.

Ha van lehetőség úgy elhelyezni a pult alá, hogy két oldalt van szellőzési lehetőség, vagy esetleg van lehetőség szellőzőt vágni a pultra, akkor ez javíthat a helyzeten.

2011. febr. 3. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Nézegettem eladó ingatlanokat és rengetegen berakják ezeket a hűtőket a konyhapultba. Íme pár kép:


[link]


[link]


[link]


Ezeknek is hátul van a kompresszora, jól gondolom???

2011. febr. 4. 11:04
 4/9 kepek válasza:

mi is beépitettük másfél éve.müködik rendesen.


hagytam 3 cm a hütö és a munkalap között,és polcos részt

szereltem az egyik oldalára igy szellözik.bár biztos rosszabb hatásfokkal.


a polcokat imádja az asszony :D

2011. febr. 4. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nekem teljesen be kell tennem a konyhapultba, ahogyan a képeken van. Csak azt nem értem, hogy amit "pult alá építhető"-ként írnak, annak is hátul van a kompresszora. Akkor most mi a különbség köztük?
2011. febr. 4. 22:22
 6/9 anonim ***** válasza:
Nyilván azért kerül többe a beépíthető, mert az úgy van kialakítva, hogy a beépítéstől ne romoljon el.
2011. febr. 6. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
szellőzőt kell vágni a pultra és egy szép rácsot tenni rá úgy nem lesz gond.
2011. febr. 6. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

"szellőzőt kell vágni a pultra"


Én is ezen gondolkodtam, mert láttam is egy konyhabútoron, hogy így oldották meg.


Ja, és köszi amúgy :-)

2011. febr. 6. 13:47
 9/9 anonim ***** válasza:
Igen, a kondenzátorrács fölé egy rácsot kell berakni, hogy a hő szabadon áramolhasson ki a levegőbe, de ne felejtsd el, hogy a hűtőnek könnyen kihúzhatónak kell lenni, hogy alatta, illetve a párologtatótálcát legalább havonta egyszer ki lehessen takarítani,mert irtó büdös tud lenni!
2011. febr. 13. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!