Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Hogy tudnék egy autórádióból...

Hogy tudnék egy autórádióból műhelybe való rádiót csinálni?

Figyelt kérdés
Van egy teljesen jól működő autórádióm, miket kéne hozzá venni, hogy hálózatról működő rádió váljon belőle. Csak a rádió van meg semmi más.
2011. jan. 22. 13:48
 1/4 anonim ***** válasza:

Kell hozzá egy 12V-ot biztosító tápegység. (rövidtávon akár a gk. akkuja is jó)

Kell hozzá legalább két db. hangszóró. (igazság szerint egy is elég, de szebben szól kettővel)

Némi vezeték az antenna helyett.

2011. jan. 22. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Pl. számítógép hangszói is jók? Hogy tudom csatlakoztatni a tápegységet és a hangszórókat? ISO csatlakozó van a rádión.
2011. jan. 22. 15:24
 3/4 anonim ***** válasza:

tudod csatlakoztatni őket, ha erősítő nélküli hangszórókról beszélünk. Lényegében annyi számít, hogy hangszórók legyenek, és 4 Ohm, vagy annál nagyobb ellenállásuk legyen.

A csatlakoztatásról: Vagy levágod az ISO véget, és összekötöd simán a vezetékekkel, vagy veszel egy ISO kimenetet kábelvégekkel, és oda kötöd be.

2011. jan. 22. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A számítógépé kicsi lesz !

Nekem van egy 20 éves Orion hangfalam/hs500/abból csináltam műhelybe "sufnihifit".Korban hozzáillő/roadstar/kazettás-autórádó-a magnórésze nem megy.Egy régi ruszki akkumulátortöltőt beleraktam,az a tápja,belefaragtam a rádiót,antennának tűzőgéppel fellőttem a hátuljára egy darab csirkehálót.

A műhelybe jó az,szól is rendesen,van hangereje,nem is csúnya a hangja,nem kell vigyázni,ha porolok,vagy flexelek.Tavasszal ha messzük a fákat,kihúzom az 50m-s hosszabbítót,hangfal kitolva a talicskába-/van vagy 15 kiló/-azt hadd szóljon.

2011. jan. 22. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!