Tényleg nagyon sokat fogyaszt a vízforraló?
A vízforraló pár perc alatt forralja fel a vizet.A teljesítmény 1 órára van megadva.
Vedd meg nyugodtan anyudnak a vízforralót. Apudat pedig hozd össze valami elektromos szakemberrel, beszélgessenek, barátkozzanak.
Van digitális fogyasztásmérőm, fél liter vizet 1,5 forintból forralt fel a méréskor a vízforraló, mivel automatikusan kikapcsol ha felfőtt a víz. Ha minden reggel kávézol. egy hónap alatt akár 50 forinttal is többet kell majd fizetned a villanyszámlába. (ja, kevesebb vízre hamarabb kikapcsol, ergo kevesebb költség)
Ha apád olcsóbban kihozza, ne habozz az ő megoldását választani. Addig is vedd meg nyugodtan, és ha kérdése van, privátba írjatok, szívesen megválaszolom.
Köszi mindenkinek!
Gázzal működő főzőlapunk van, és ezzel érvel, hogy a gáz olcsóbb.
2400 kilóWatt az igen-igen komoly teljesítmény!
kiszámoltad?
P=U*I
hálózati feszültség 230V effektív szinusz
2 400 000 W-nál nézzük csak, mekkora áramerősség, Amper folyna a vezetékben!
2 400 000W / 230V = 10 434 A vagyis 10,4 kilóAmper!
szegény otthoni kis 10 amperes biztosítékon 1000x nagyobb áram folyna át, amire tervezték...
Ha ennyi áram folyna egy vezetékben, az már egy kisbolygó keresztmetszetű lenne, amely mellett minden élőlény szétsülne, mert ekkora váltakozó áram gerjesztette forgó mágneses tér már akkora gravitációs torzulást okoz, hogy már a tér is elgörbül!
Whoá! Most már látod, hogy BŐDÜLETESEN értelmetlen teljesítményadatot adtál meg?
---
tekintsünk el most a kiló szótól, és feltételezzünk 2400W-ot.
Még mindig, az első 3 hozzászóló sem mehetne el költségeket tervezni, mert nem értik, mi alapján fizetjük az elektromos áramot.
Ezt az energiát az időben eltelt VÉGZETT MUNKA alapján fizetjük. Vagyis:
W = U * I * t
Az áram meghatározható a névleges átlagteljesítményből, ami a dobozára rá van írva, mivel pontosabb mérési adatok nem állnak rendelkezésre:
I=P/U=2400W/230V= 10,4 A
HOPPÁ! Ekkora nagy áramfelvétel bizony le fogja oldani a biztosítékot! Mivel olyan nincs, hogy csak ez a fogyasztó üzemeljen otthon bármelyik fázisról. Az összes fázis egyenlően van elosztva a házban, terhelés szempontjából.
Egy biztosíték (lakásokban, fázisonként) tipikusan ÖSSZESEN 10 Amper áramot enged át, a lomhavédelem aktiválódása nélkül. Direkt azért találták ki, mert 10 Amper áram már-már szétégeti a falban levő vezetékeket.
Még mielőtt megkérdeznéd, fázisokat nem lehet összevonni. Azt már vonali feszültségnek hívnák, és lakásokban különösen tilos egyenletlen terheléssel használni. Leggyakrabban asszinkron motoroknál használják, de most még mindig csak vizet forralunk.
----
AZ én javaslatom, hogy vegyél kisebb teljesítményűt, ha nem akartok szenvedni a sorozatosan leoldódó biztosítéktól.
Minél kisebb teljesítményű, annál lassabban fog felforrni, de viszont nem lesz olyan probléma, hogy a konnektor elkezd füstölni, vagy elmegy az áram.
amúgy erről lenne szó: [link]
A másik vízforralónál 2000 Wattot, ír, szóval lehet ez is annyi? Mert itt nincs adat.
RE:23:17
Beteg vagy. Ne a biztosítékokat nézesd meg, hanem magadat.
1.Villamosmérnök és felülvizsgáló vagyok.
2.Nekem is van vízforralóm, mosógépem meg egyéb háztartási berendezésem.
3.Melegítek vizet. Nekem is eszembe jutott már hogy utánaszámoljak, sőt méréseket is végeztem.
Megfigyelhető hogy bekapcsoláskor sem vesz fel nagyobb áramot mint már melegen (MAX 8,47A/8,44A). Az enyém 2200W-os, azaz 2,2 kW teljesítményű. A képen látható mennyiséggel fél perc alatt végez. Azaz közel fél forintért melegíti a fél litertől kissé több vizet 50 Ft/kWh energiaár mellett. Ez nagy érvágás lehet ha minden nap ismétlődik. Ki sem merem számolni. És mosógép meg miegyebek mellett sem fog az áramszolgáltató a kardjába dőlni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!