Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Mekkora szívóteljesítményű...

Mekkora szívóteljesítményű porszívó tartozik a már elfogadható kategóriába? Milyet érdemes venni?

Figyelt kérdés
2010. dec. 13. 18:29
 1/7 anonim ***** válasza:

Számomra úgy tűnik, hogy nem minden a hatalmas motorteljesítményen múlik. Manapság könnyedén vásárolsz 1000-1600 wattos porszívókat.

Én akkor lepődtem meg, mikor egy-két hete bemutattak nálam egy LUX márkájú porszívót, ami mindössze 900 wattos motorral rendelkezik. Olyan csendes, hogy vidáman lehet beszélgetni porszívózás közben. Nálunk a már előre általunk kiporszívózott szőnyegen mutatták meg, mit tud...Hihetetlen mennyiségű port, szöszt kiszedett pár perc alatt. És a franciaágyból is sok-sok port, (ami a poratkák lelőhelye). Rengeteg funkcióval és tartozékkal rendelkezik, hosszú-hosszú garancia, miegyéb...

Mindössze egy apró hibája van: 650 ezer forint.:)

(Ha mégis érdekel valakit: [link] )

2010. dec. 13. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Valamilyen olcsóbb árkategóriára gondoltam!30 ezer fölé nem szeretnék menni! :D
2010. dec. 13. 19:05
 3/7 anonim ***** válasza:

Amit látsz a proszívó tetején, hogy 1400W stb., csak a motor teljesítményét jelzi. Általában köze sincs a szívóteljesítményhez és valamiért a gyártók nem is jelzik a készüléken.

Általában 200-300W között van az otthoni porszívók szívóteljesítménye. Porzsákos változatoké általában több, de ugye körülményesebb.


Ha 30.000 a határ, akkor bátran ajánlom a Samsung középkategóriás készülékeit. Nekem 3 éves, porzsák nélküli Samsungom van és nagyon meg vagyok vele elégedve. Rengeteg tartozékot adtak hozzá, tartalék szűrőket, szóval azóta sem kellett rá költeni, pedig sokat használom.

2010. dec. 14. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

[link]


Nekem ez van, és nagyon meg vagyok elégedve vele!!

Szívből merem ajánlani.

2010. dec. 14. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nekem 2200 W-os Lg-m van,most egy éves és az van ráírva h 420 W suction Power ami gondolom h a szívótelj.Mágis alig szív vmit.

[link]

2010. dec. 14. 17:54
 6/7 anonim ***** válasza:

Na nekem is ilyesmi a Samsungom. A 420 gondolom úgy értendő, hogy tiszta szűrőkkel.

Mint írtam az előzőben, nekem adtak hozzá mindenből duplán és amíg az egyik benne van, addig a másikat kimosom.

Szivacsbetét, papírbetét, vékony membránbetét... Folyó víz alatt, mosogatószerrel.

Ha csak a tartályból ürítem a port, akkor nekem sem szív rendesen, de ha így kimosom, akkor tapad a padlóra. :D

2010. dec. 15. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
És ezek hol találhatók?Lehet h én vagyok a hülye de nem tudomEgyedül a hepa szűrőt tudom h melyik.
2010. dec. 15. 14:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!