Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Miért nem emel a 230V-os Güde...

Miért nem emel a 230V-os Güde csörlő?

Figyelt kérdés
A csörlő csak kerregő hangot ad, ha bedugom a dugvillát a 230 v-os hálózati aljazatba.A hang azonos, mint amikor az emelési magasságkorlátozó lép müködésbe.Semmilyen irányban nem működik. A dugvillát kihuzva az alazatból, az rendesen ráz. 350 V egyenfeszültséget mértem a kihuzott dugvilla N és L ponta között.

#elektromos csörlő
tegnap 12:02
 1/8 anonim ***** válasza:

14 napon belül elállhatsz a netes rendeléstől.

Üzletből vásárlásnál is minél hamarabb jelezd a problémát a vásárlás helyén.

tegnap 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Szervizmérnök úr ***** válasza:
0%

Az nem ráz csak csíp szerintem. Váltakozóáram ráz, de ez valószínűleg csak a zavarszűrő kapacitásban maradó töltés. Mivel a kondenzátor a 230 V váltakozóra kapcsolódik, a feszültség 0 és a szinusz csúcsértéke között hullámzik.

gyök2 x 230 = 325 V a csúcsérték.

Hogy a kondenzátor milyen potenciálon marad, ilyen esetben attól függ, melyik pillanatban húzod ki. Tehát véletlenszerűen megállhat 0 - 325 V között.

A kellemetlen, de nem veszélyes jelenség kivédésére kisütő-ellenállást is szoktak gyárilag beépíteni, ha nem is minden esetben. Ez némi várakozás után kiderül, ha kisül "magától".

Tehát ez egy természetes, nem ritka dolog.

A mechanikát pedig bizonyára szét kellene szerelni és megjavítani.

Egyébként ez ránézésre szimplán elektromos készülék, elektronika nélkül.

Segédfázis-kondenzátor, irányváltó kapcsoló, indítógomb.

tegnap 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Előző? "Egyébként ez ránézésre szimplán elektromos készülék, elektronika nélkül." És mire néztél rá?

Kérdező: Küld vissza ahonnét vetted. Ha régebbi akkor szedd szét a mechanikáját.

tegnap 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Szervizmérnök úr ***** válasza:
0%

Nálunk van internet:

[link]

A kézi egységben elfér elvileg a segédfáziskondi is.

tegnap 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Szervizmérnök úr ***** válasza:
0%

Pontosabban így kerestem, előzőt csak most nyomtam mellé:

[link]

tegnap 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Igen a kézi egységben van egy 18 mikrós kondi.Kb. 8 éves, de szeretném megjavítani.Lehetséges, hogy a mechanikus részben keveredett valami össze, mert az elektromos részen nem látok semmi rendelleneset, csak az a furcsa, hogy a dugvilla rendesen ráz, kb. annyire mint amikor megérintem a 230-V-ot.

Bár mérés közben a feszültség folyamatosan csökken, a kondi erejével arányosan.

tegnap 14:29
 7/8 A kérdező kommentje:
Kontrollámpás dugaljban a kontrollámba, kikapcsolt állapotban is úgy világít, -megtévesztően- mintha feszültség alatt lenne a dugalj.
tegnap 14:39
 8/8 Szervizmérnök úr ***** válasza:
7. Igen, mert a glimmlámpa áramfelvétele nagyon alacsony, azt táplálja a kondenzátor, egy ideig.
tegnap 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!