Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Lehet indukciós főzőlapra...

Lehet indukciós főzőlapra adaptert házilag készíteni valahogy filléresen?

Figyelt kérdés
szept. 15. 16:30
 1/10 anonim ***** válasza:
Mit szeretnél adaptálni?
szept. 15. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem mágneses, többnyire rozsdamentes vagy alubetétes rozsdamentes holmikat, ne kelljen már lecserélni kb mindenemet zománcosra. Nem is szeretem, meg egy-két Tefal cucc is olyan, hogy ezer éve szolgál, jóval nagyobb anyagdarabok és jóval tartósabbak, mint a maiak, semmiképpen nem költenék visszafejlődésre. A kapható adapterekből meg amelyik már majdnem elég nagy, annyi, mint egy combosabb nagy serpenyő, ráadásul nyele van. Minimum kettő kellene, ezért is van az, hogy inkább előbb megkérdem, hogy használ-e valaki elmésebb megoldást, beválik-e.
szept. 15. 16:47
 3/10 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy az álu edények ahogy írod is, csak belül alumínium, kívül rozsdamentes acél, így azzal kell működjön.

A full kerámia edény vagy a full alu meg réz lenne amivel nem menne. De réz edényt tuti nem használ senki és szerintem full alu-t se mert nem egészséges.

szept. 15. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
A rozsdamentest se fogja a mágnes, csak ha szándékosan martenzites szerkezetűre hőkezelték, meg létezik ötvözet is rá asszem. És persze lehet alu-szénacél szendvicstalpat tenni bele. Azok a rozsdamentesek, amik indukciósra is jók, valahogy mindig egy alapabb edénykészlet árába kerülnek. :)
szept. 15. 17:13
 5/10 anonim ***** válasza:
#3 A tefal serpenyői alumíniumból készülnek, csak ugye van rajtuk egy teflon bevonat belül, kívül meg valami hőálló festés.
szept. 15. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Régebben voltak gáztüzhelyre tehetö öntöttvas korongok. Ha a sikbol kiállo részeket sikba munkálos, kész is az "adapter" De vásárolhatsz is TV Producs üzletekben (igaz, itt elég drága ujabban).
szept. 15. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
37%
Minek vettél indukciós lapot ha nincsenek hozzá edényeid?
szept. 15. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, hogy ha adapterrel használod az indukciós tűzhelyet, akkor kb. egy hagyományos villanytűzhely hatékonyságát fogod kapni. Szóval akkor jobb lett volna eleve olyat venni.
szept. 15. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Lehet, de semmi értelme. Mint aggregátorról tölteni a villanyautót.
szept. 15. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Speciális a helyzet, mert pénzem az nem sok marad ilyesmire, van egy 20 literes vékonyfalú rozsdamentes acél fazék, amit a hobbim miatt néha jó lenne használni, nyáron jók voltunk palackos gázzal gázzsámolyon, télen kényszerülök be vele. Össz 10 kilóra terhelhető a 2+1,5kW indukciós (ez a lidl gazdaságos silvercrest jószág, amúgy teljesen oké, még ha jó szögből nézem szép is). A fazék négyjegyű összeg volt, mostanában csusszant 10k fölé az új ára. Gondolom indukcióshoz illő megoldás az lenne, ha sikerülne az aljára préselni mondjuk egy alulemezt közétolva egy sima acéllemezt, és ezt a szép gánykölteményt jó lenne valahogy megvédeni a rohadástól úgy, hogy ne legyen Faraday kalitka a védelmünkből. Gyakorlatilag szendvicstalp házilag, ez lenne a hatásfokbajnok. Hát igen, 2kW necces egy 18 liter körüli folyadékmenyiséget szép forrásra bírni, odajutni is fedő alatt fog, és fenntartani is kellhet a fedő, ami nem szerencsés.

Jó is, hogy emlékeztettek rá, hogy egy jó főzőedény, mondjuk egy bőségesebben ekkora, kényelmesebb lenne, főleg ha indukciósbarát is: akkor talán elég lenne a 2kW is valami elfogadható folyamatot produkálni (sörfőzés a hobbi egyébként, és már kezd a hiszti fojtogatni, hogy csak a videókat nézegetem, a blogokat olvasgatom, a fórumokat turkálom és a jegyzeteimet meg a kísérletezős bakancslistámat bővítgetem, főzetek és való életbeli következtetések meg sehol).

A konyhai edénykészlet meg lehet, hogy tényleg egyesével lecserélődget, csak kell hozzá "kedv" is majd :) Ez az irány, mese nincs.

tegnap 20:08

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!