Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Klíma felszerelése házilag?

Klíma felszerelése házilag?

Figyelt kérdés
3 éve vásároltunk egy klímát. Viszont költözünk el egy hónap múlva, es az új lakásba szeretnénk felrakatni. Meglehet-e oldani házilag, vagy mindenképp szakember kell ? Nagyon nem olcsó sajnos a szakember , illetve szezon közepe van . Válaszokat előre is köszönöm!
jún. 28. 05:51
 1/6 Zzzoli ***** válasza:
22%

Nem kell mindenképp szakember ha Te is műszaki területen mozogsz és nem félsz belevágni új dolgokba.

Amihez minimális tudomány kell az új beépítési hely meghatározása, faláttörés előkészítése a klímacsöveknek és a villamos betáp kiépítése.

Ezt meg tudod csinálni, koronás fúrót vagy kölcsönkérsz, vagy veszel magadnak, arra ügyelj hogy adapter is kell hozzá hogy a meglévő SDS plusz fúródba befogasd.

Amennnyiben az új helyre hosszabb rézcső kell, akkor ne gondolkodj a régi toldásában, hanem újat kell vásárolni mindkettőből.

Szükséged lehet még csőperemezőre és csővágóra, ha nem a régi rézcső kerül visszaszerelésre.

A csövek tisztaságára nagyon ügyelj, ne kerüljön bele a beépítés alatt szennyeződés, legyen mindkét végük lezárva.

Leszereléskor a kültéribe szívasd vissza a hűtőközeget, erre megvan a megfelelő módszer, erről itt olvashatsz.

[link]

A felszereléshez a szerszámokon kívül szükséged lesz még egy vákuumszivattyúra és a vákuumozáshoz szükséges feltétre, csövekre.

Ezt egy klíma, vagy hűtőgépszerelő ismerősödtől kölcsön tudod kérni.

Ha tuti biztosra akarsz menni még egy N2 palackot is kérsz reduktorral együtt és nitrogénes nyomáspróbát is csinálsz.

Én egyik klímámat sem nitrogéneztem felszerelés előtt, csak vákuumoztam, rendben működnek évek óta, én sem vagyok klímaszerelő egyébként.

Miután a vákumozás megtörtént, nincs beszívás, ráengedheted óvatosan a hűtőközeget a rendszerre, majd üzembe helyezheted a klímát.

Egyébként még utána sem árt ellenőrízni a beltéri csatlakozásainál a szivárgást.

Ha a régi egy alap (3m) szerelés és az új is 3-5 méter között van, akkor nem kell semmit tenned, de ha hosszabb, akkor kell klímagázt utántölteni, ehhez már klímás kell, mert neked nem fognak klímagázt adni sehol.

jún. 28. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
76%
Egyszerubb lett volna ugy eladni a lakast, hogy bennevan a klima ara is. Ha albi, akkor meg alapbol ugy megallapodni a tulajjal, h lelakjatok v vmi es otthagyjatok.
jún. 28. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
87%
Nem lesz abból semmi. Ha volna műszaki érzéked nem itt kérdeznéd.
jún. 28. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
77%

Ott a pont a 3-asnál!

Nem akarlak megbántani kérdező, de már látom előre, ahogy ott lesz az új vákuum szivattyúd, csővágód és szerszámos ládád mellett egy nem működő klíma egység letéve.

Elköltesz 200 ezer forintot, mert spúr voltál kiadni 50-et a szerelésre.

jún. 28. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Házilag sehogy nem fogod tudni felszerelni.

Mire mindent megvásárolsz vagy kölcsön kérsz , vagy bérelsz esetleg mindent akkor már drágább lesz és még jó se lesz.

tegnap 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
En szinte minden szakmunkat megcsinalok itthon. Rengeteg szerszamom is van, de a klima felszereles, leszereles olyan amire en se vallalkozom mert nem eri meg.
tegnap 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!