Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Mi lehet az oka annak, hogy a...

Mi lehet az oka annak, hogy a SES 4900SS kávéfőzőm nem szívja fel a vizet?

Figyelt kérdés

Most vettem, teljesen új. A vízszűrőt be kell áztatni öt percig használatba vétel előtt. Miután ezt megtörtént, akkor is úszik a vízen (közben lenyomtam). Ha át akarom öblíteni, vagy lefőznék kávét, csak zörög ütemesen a pumpa, de semmi víz nem jön, de gőz sem. Viszont felforrósodik a gép.

Mindent pontosan szereltem össze.


Mi lehet az ok és megoldás?


jún. 27. 21:01
 1/5 A kérdező kommentje:
Ez egy 20 baros Sencor kávéfőző. Szürö nélkúl is ezt produkálja.
jún. 27. 21:30
 2/5 Szervizmérnök úr ***** válasza:
100%

Először szűrőbetét nélkül kellene beüzemelni, attól még nem fog bevízkövesedni.

A víztartály legyen tele.

Indíthatod felrakott szűrőkarral és anélkül is, ahogy jobban elkapja a vizet. A vibrációs vízpumpát szárazon járatni nem szabad túl sokáig.

A szűrőbetétet egy nagyobb edény vízben kell alaposan átmozgatni, ahol minden irányba tudod forgatni, légbuborékot "kirázni" belőle.

jún. 27. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi! Szűrő nélkül már működik. Sokszori próbálkozásra kezdett el gőz jönni. Elején csak letiltott, mert túlmelegedett, és csak 2-3 csepp jött ki.

A szűrű még mindig úszik. Annyit rázogattam, mozgattam, hogy attól már minimum hatszor öröme kellett volna lennie.

jún. 28. 10:46
 4/5 Szervizmérnök úr ***** válasza:
Ha a vízpumpa már elkapta a vizet, utána jobban behúzza a filteren keresztül is, leküzdve azt a kis levegőt is.
jún. 28. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Első használatnál légteleníteni kell a rendszert.


Teszel egy poharat a gőzkar alá

Bekapcsolod, átváltod gőz állásba, kinyitod a gőz szelepet.

Hagyod felmelegedni, jönni fog a gőz, aztán amikor pisilni kezd, elzárod a szelepet, visszakapcsolsz normál (kávéfőző) állásba és kiengedsz némi vizet a főzőegységből. A karos szűrő ne legyen a helyén.

jún. 28. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!