Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Mitől vastagodhat meg a Lehel...

Mitől vastagodhat meg a Lehel F300ET fagyasztóláda teteje?

Figyelt kérdés

LEHEL F300ET fagyasztóládánk tetején 6 hónapja cseréltem gumi profil tömítést, de kb 2 hete valami oknál fogva a tető elkezdett nem jól zárni és a fagyasztóláda oldala elkezdett jegesedni.


Kilazítottam mindkét zsanér alsó 4 csavarját, hogy álljon be a tető ha esetleg emiatt feszült volna, de érdekes, hogy lecsukott tető esetén a zsanér csavarrései alig érnek hozzá a csavarokhoz, valami miatt a tető megvastagodott, de nem tudom miért.


Mitől vastagodhatott meg a tető? Milyen szigetelő anyag van a tető lemeze és az alsó barna műanyag lemez között? Ez a tömítő anyag tud ilyen galibát okozni?



#fagyasztóláda #Lehel F300ET
jún. 24. 11:15
 1/3 anonim ***** válasza:
Rozsda kiválóan szét tudja nyomni.
jún. 24. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Lehet hogy nem vastagodott hanem deformálódott.

De a rozsda is tud ilyent.

Ja meg a jég... bemegy a víz, megfogy, megnyomja.

jún. 24. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

A tetejét szétszedtem, illetve levettem a barna műanyagot és valóban volt alatta jég. A jeget eltávolítottam, összeszereltem a tetőt. A helyzet jobb lett, de még mindig nem ül fel rendesen a tető a ládára. (egyébként a tető és a barna műanyag lap közötti űrt purhabhoz hasonló anyag tölti ki)

Azon filózok, hogy szerelek egy-egy riglit a hűtő mindkét végére és azzal fogom a tetőt rászorítani a ládára, de már arra is gondoltam, hogy a teljes tetőt lecserélem egy 5 vagy 10 cm vastag hőszigetelő lemezre mint pl. ez is:


[link]

jún. 25. 10:08

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!