Mennyi áramot fogyaszt egy okosbojler?
Amennyi rá van írva.
A fűtőszála kW-os fogyasztása mellett az okoselektronika minimál fogyasztása jelentéktelen.
Okosság mit jelent a mai fogalmak szerint?
Hálózati kapcsolaton kommunikálni képes eszköz.
Innen gondoljuk újra a fizikát!
A víz melegítéséenk energiaigénye számítható. Szerencsére van is erre kalkulátor:
20 fokos kezdő vízhőmérséklettel és 60 fokra melegítés esetén, 2000W-os fűtőbetéttel rendelkező bojlet kb 2,5 óra alatt melegíti fel a vizet és ez 170 foirntba kerül. havi 30x az kb 5000 forint.
A bojlet fűtőteljesítményét az adatlapján megtaláljátok, azzal számoljatok.
Az okosbojler nem tudja kevesebb energiával megcsinálni ugyanazt mint a nem okos. Amiben mégis más, az csupán a tárolási veszteség csökkentése. De csak ott hatásos igazán, ahol tényleg kevés melegvíz használat van.
A hagyományos villanybojler vesztesége havonta 1000-1500 forint, azaz ha egyszer sem használtad, csak be van kapcsolva és melegen tartja a vizet, akkor is fogyaszt. És ezen felül jön a felmelegítés pluszban. Ami az okosbojlernál is pont annyiba kerül. A kedvezményes tarifa a befutó, ha mondjuk 10+ éves távlatban is lehet gondolkozni.
"...éjszakai áram nélkül nem lenne e drága a fenn tartása."
Szerintem sokkal költségesebb lenne mint a gázbojler.
A bojler nem lesz okos. Ennek semmi értelme. Maga a felmelegítés fűtőszállal történik egy elektromos bojlernél, annak meg nincsen hatékony módja. Egy egység energiáből egy egység hő lesz. A szigetelésük rendben van, minimális energia kell a szinten tartáshoz, így az totál mindegy, hogy mikor fűtöd fel.
Éjszakai áram jó, segít a költségeken, de anélkül sem vészes. 2-3 főre bent tudtok maradni a kedvezményes ársávban akár.
De ha amúgy már ott a gáz, akkor azt lenne érdemes fenntartani.
Vannak amúgy hőcserélős vízmelegítők, gyakran a hőszivattyús rendszer részeként. Ez segíthet még az energiahatékonyságban, de ezekhez is kell fűtőszál, mert csak rásegítéshez elég. Tehát ha terveztek esetleg klímát, fűtő klímát, ilyesmit, akkor egy utánanézést megérhet. De nálatok szerintem a meglévő gázos megoldást nem érdemes bolygatni. Max annyi, hogy egy biztonságosabb rendszerre lehet váltani, amiben kizárt a szénmonoxid visszaáramlás, de ennyi.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!