Szeretnék egy szárítógépet venni és lenne pár kérdésem?Esetleg valaki használ ilyet?
Egy gorenje steamtech inverter powerdrive-ról lenne szó. Azt írják hogy hőszivattyús(sose volt szárítógépem) ez mit jelent? Illetve a szárítógéphez is kell egy olyan vízelvezető mint a mosógépekhez vagy ezekhez nem?Ami “kiszárad” a ruhákból víz az valami tartályba megy vagy kinyomja magából a párát?
Nagyon párás a lakásunk főleg hogy a ruhákat is a szobába kell szárítani. Ezért szeretnénk egyet venni de ha a párát/ vizet ugyan úgy kinyomja magából nem lesz rá szükségünk
Tartalyba megy de van lehetoseg becsovezni a lefolyoba is.
Nincs legmentesen kezarva a gep igy fog parasitani a kornyeken rendesen.
Ennek elonye az, hogy amit lekondenzal azt nem parasitja ki, viszont a ruhaszariton mondjuk 10-20 ora alatt teszi, itt ezt kb 1-2 ora alatt. Tehat szelloztetes nem art neha. Telen ha hohidas a helyseg, akkor jobban fog peneszedni.
A ruhákban lévő víz 90%-ban a tartályba kerül. 10% jut ki a szobába.
A ruhaszárítós módszerrel mind a 100% a szobába jut.
Minden szárítógép lekondenzáltatja a ruhákból távozó vízgőzt.
A hőszivattyús szárítógép hatékonysága magasabb, mert a kondenzátort, amin a vízgőz kicsapódik, egy hűtőgép kompresszorral, hűtőközeggel azaz hőszivattyúval hűti, az elvont hő pedig a környezetébe távozik.
Míg más esetekben ezt a hidegvíz betáp teszi meg, ami vízfogyasztással és kisebb hatékonysággal jár, amely nagyban függ a beérkező vizünk hőmérsékletétől is.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!