Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Ha az előző tulaj évekig nem...

Ha az előző tulaj évekig nem takarítatta a klímáját az mennyire rövidíti meg az élettartamát?

Figyelt kérdés

Most átosattam rendes moaózsákos szerelővel és a fekete lé ami kijött belőle nem semmi volt.

E-szerint évekig ilyen állapotban ment, akkor az mennyire lehetett káros a készülékre nézve


2022. aug. 27. 08:58
 1/8 anonim ***** válasza:
85%

Fel fog robbanni!! Lehet, hogy akkora lesz a robbanás, hogy a tér idő kontinuum szövetéből is kiszakít egy darabot és a Föld belezuhan saját magába!

Dr most komolyan.... a műanyag rács ami 200 év múlva is ott lesz annak semmi baja nem lett a mocsoktól. A villanymotor ami hajtja a ventillátort az meg ígyis-úgyis tönkre fog menni (a csapágyazása). Annyi történhetett, hogy a motorba több kosz került és 1 évvel korábban cserélni kell.

2022. aug. 27. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Élettartam-információkat nem tudok, de legionella vagy ki tudja milyen baktériumokkal fertőzheti a légteret... Belégzéskor ezek tudnak komoly betegségeket okozni.
2022. aug. 27. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
75%
Legionella, csak nedves (vizes) körülmények között szaporodik el, a háztartási légkondicionálók nem így működnek, nincs bennük pangó víz.
2022. aug. 27. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
80%
A külső egységben bizony lehet víz, mindegyikben van a működési elv miatt, ilyen vízben tenyészhet legionella, nekem volt "szerencsém" nyaraláson elkapni. A klíma indításakor por szállt ki belőle...
2022. aug. 27. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
adhatnál támpontot, hány éves a tulaj?
2022. aug. 27. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nem a tulajra gondoltam hanem a klímára

Tehát évekig úgy ment a klíma, hogy tele volt porral, szutyokkal, kosszal.

Csak kb 2 évet úgy ment, hogy tiszta por és mocsok volt belül

A készülék élettartamára gondoltam

2022. aug. 27. 17:09
 7/8 anonim ***** válasza:

Műanyag az egész! Nem fog rövidebb idő alatt szétrohadni ha koszos.

Az elektronika fog megdögleni és a motor. De az akkor is megdöglik egy idő után ha új és tiszta.

Ha már megvetted akkor meg amúgyis mindegy nem?

2022. aug. 27. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Arra gondolsz hogy poros volt a ventilátor lapátja ? Az jó, mert kevesebb uv fény éri így később bomlik le. Nem 80 hanem 100 év múlva.
2022. aug. 29. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!