Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Milyen mosógépet érdemes...

Milyen mosógépet érdemes venni 150 körül, ami nem teljesen javíthatatlan ipari hulladék?

Figyelt kérdés
Gondolok itt heggesztett dobra cserélhetetlen csapággyal pl. LG-k egész szimpatikusak ár érték arányban, és a DD motorjuk miatt.

2022. márc. 20. 00:15
 1/7 anonim ***** válasza:

Az évtized kérdése. Kár hogy stabilan jó válasz nincs rá :(

Ha valamelyik cég elkezd jó dolgokat gyártani, akkor azt vagy

-felvásárolják vagy

-leromlik a minőség vagy

-eltűnik a Föld színéről mindenestül, egyik pillanatról a másikra.

És nem csak a mosógépek körében.

2022. márc. 20. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Whirlpool? Igaz, a mienk nem mai darab, 4 éve vettük, kb. 100ezres kategória volt - nem a legalja, de nem is a magától megszólal árkategória. Azóta ugye mentek feljebb az árak, szóval a mostani 150ezres hasonló árfekvés lehet.

Én teljesen megbízható márkának tartom, ráadásul elég hosszú garanciát vállalnak a motorra, ha regisztrálod neten vásárlás után.

2022. márc. 20. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én LG-t ajánlanék. Életem első olyan mosógépe, amiből úgy jönnek ki a ruhák, hogy nincsenek össze-vissza gyűrve. Amiket írnak róla először csak marketing fogásnak tartottam pl. 10-12 féle dobmozgás. A régi gépem csak forgott jobbra-balra. Itt egy program altt teljesen más dobmozgások vannak, van olyan foltos felsőm, amiből egy éve nem jött ki, az LG kihozta.

Bosch és Aeg is szimpatikus volt a vásárlásnál, egyedül az tartott vissza, hogy a program végeztével, amikor leáll a centrifuga nem lazítja meg a ruhákat, ami akkor szívás, ha nem teregetsz ki azonnal. Olyan gyűrődések lesznek benne, amit nagyon nehéz kivasalni.

Szóval egy szavazat az LG-re :)

2022. márc. 20. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
75%

Erősen hobbiszinten "értek" a mosógépekhez, autista nőként, aki filmek helyett műszaki és tudományos(abb) dolgokról olvasgat (általában szó szerint).


LG fan vagyok, bár ez félig-meddig érzelmi alapú.


Szóval az LG-k jól javíthatóak, szétszedhetőek, tudtommal a mai napig csavaros üstjük van, legalábbis az enyém 2017-ben kijött modell és csavaros. Egyébként hobbiszakik óvatosan fogalmaznak, tehát nem biztos, hogy minden új LG csavaros és nem biztos, hogy azok maradnak.

Viszont! Mint már írták felettem, a gyártóknak nem érdeke, hogy sokáig tudd használni. Így az LG-kben a csapágy nem megfelelő minőségű, azzal szokott gond lenni. (Cserélhető, de cserélni is kell.) Illetve a dobcsillagról hallottam még ilyet, de ez más márkáknál is törik, kvázi direkt olyan anyagból van, amit tönkretesz a mosólúg. Asszem ez az anyag az alumínium, de anyagtudományban már nem vagyok jártas. :'D


Az AEG, Electrolux, Bosch, Gorenje, LG és Beko (!), ami az ajánlottak között szokott lenni és nagyon javasolják, hogy 5 év gyári garisat vegyen az ember:


[link]



Említették az LG dobmozgásait és a ruhák lazítását a végén. Ebben az LG tényleg profi és pont az egyik fancy dobmozgás miatt:


Nem találtam értelmes videót, ez kicsit gyorsított:


https://www.youtube.com/watch?v=LJKUt1dbc0I


Ez meg lassított:


https://www.youtube.com/watch?v=LJKUt1dbc0I


Ezt csinálja a legvégén, centrizés után is, 4-et erre, 4-et amarra. A lényege, hogy félfordulatokat tesz a dob és hirtelen megáll az egyes félfordulatok között. Így leesnek a dob falához tapadt holmik. Legalábbis előző LG-ben meg más gépeknél találok ilyeneket, ennél eddig sohasem.

2022. márc. 20. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Hajdú-energomat.


A mai napig működnek, pedig legalább 20 éves a legfiatalabb is.


És a javításuk egyszerű. Nem menő, nem drága, de a dolgát elvégzi.

2022. márc. 20. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Lg volt az előző. 19 évet bírt, szerelhető volt de egy dob alkatrész rohadt el és nem volt már kapható . Azt hiszem dobkereszt volt a neve.


Ha lett volna most is menne. Újra lg-t vettem.

2022. márc. 21. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
samsungot még használtat is van értelme venni, a miénk ötven körül volt, és hosszú évekig semmi baj nem volt vele
2022. ápr. 17. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!