Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Aki vett pl. egy mosógéphez,...

Aki vett pl. egy mosógéphez, akármihez "garanciát" (biztosítást) és felhasznállásra is került, pl vezérlőpanel csere miatt, annak mennyit fizettek vissza? Hogy volt az egész folyamat onnan, hogy behalt a gép?

Figyelt kérdés
2022. márc. 10. 09:00
 1/3 anonim válasza:
37%
Kárbejelentés után elsőre kiküldenek egy szerelőt, aki megnézi, és eldönti javítható-e a helyszínen vagy be kell vinni a szervizbe. Ha a szervizben nem javítható, vagy nem gazdaságos a javítás, akkor kapsz egy utalványt, amit hasonló kategóriájú készülék vásárlásra lehet felhasználni (tehát esetedeben mosógépre, hűtőt vagy tv-t nem vehetsz helyette). Ez nem egyenlő azzal az értékkel amennyiért a gépet vetted, vonnak belőle avulást és önrészt. Amúgy nem tudom miért nem olvassa el senki a szerződést vagy ÁSZF-et, benne van..
2022. márc. 10. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
57%

"Amúgy nem tudom miért nem olvassa el senki a szerződést vagy ÁSZF-et, benne van.."

Nem biztos hogy a kérdező rendelkezik ilyen vagy bármilyen biztosítással, csak tájékozódni szeretne.

Kedves kérdező, ez változó. Villanyszerelőként több esetet ismerek, ahol eltérő forgatókönyv szerint alakultak a történetek. Biztosítótársaság és konstrukció függő.

Fél éve kötöttem be egy ügyfelemnek, mondjuk nem mosógépet, hanem főzőlapot. Amikor néhány hétre rá elromlott, kihívott hogy nézzem meg, megállapítottam hogy az elektromos hálózat jó, a készülék üzemképtelen. Ők bejelentették, 4 nap múlva megjött a válasz. Mivel Médiás vásárlás volt, menjenek az eredeti számla és gari papírral az ügyfélszolgálathoz, ott majd tovább instruálják. Úgy tettek, ott visszakapták a termék árát teljes egészben. És azt mondták hogy innentől az ő dolguk hogy mit és mennyiért vesznek. A lényeg pedig az, hogy senki nem vizsgálta a régit, és nem is kérték, nem kellett leadni.

Hétfőn megint voltam náluk, mert az új is elromlott. Ez esetben már arról kapott tájékoztatást, hogy csütörtökön kimegy valaki megnézni, és azután lesz majd döntés a folytatásról.

2022. márc. 10. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

1-es, kb senki se olvassa el, részint azért mert átverős a neve is a biztosításnak, hogy a tapasztalatlanokat átverje. Az eladóknak sem érdeke az a felvilágosítás, hogy ez utólag is megköthető bárhol.


A kérdés arra vonatkozik, hogy akinek volt már garanciaplusszos-biztosításos idejű javítása az mennyit kapott vissza a javítás összegéből?


2-es, nem a jótállási idő alatti elromlott készülék esete érdekel. Az tiszta sor, hanem az ami utána, az ún. "pluszgarancia" ideje alatt romlik el, annál a gyakorlatban mennyi volt a pénzvisszafizetés?

2022. márc. 10. 13:30

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!