Eszközök védelme aggregátor után kötve?
Hali, legutóbbi áramszünet után arra jutottam, hogy kicsit próbálom ellenállóbbá tenni a lakóhelyünket áramszünet esetén.
Nálunk csak 8 órás áramszünet volt, de a környező településeken volt akinek 3 nap után jött vissza.
Persze nem katasztrófa, de nálunk újszülött van, illetve rokonokhoz pont nem tudtunk volna menni, mert influenza/lopakodó omikron tököm tudja mi megy át rajtunk, így nem volt opció, hogy nagyszülőkhöz nyugodt szívvel elmenjünk, ha több napra nem jön vissza az áram.
Első lépésként villanyossal beszéltem, 1-2 héten belül tud jönni bekötni szünetmentest a kazánhoz, így kinti időjárás függvényében 1-2 napig fűtés pipa baj esetén.
Második lépésként vettem egy aggregátort (TR-6E áramfejlesztő). Teljesítménye 6 KVA, de vész esetén 3500 W felett nem hiszem hogy meg lesz terhelve.
Akkor jöjjön a kérdésem:
Egyik oldalra 1 hűtő, 1 fagyasztó, némely esetben mosógép VAGY szárító gép lenne kötve. Elvileg van minimális feszültség védelem, de ha biztosra akarok menni, ez az eszköz jó lenne nekem, hogy a feszültségszabályozás rendben legyen?
Bár a másik oldal kevésbé leterhelt, pár lámpa a sötét ellen, 1 hűtő, viszont itt lenne TV vagy laptop bekapcsolva. A Laptopot annyira nem is féltem, mert baj esetén vagy a töltő vagy az akksi száll el, de a TV-t sajnálnám. Ide ezt gondoltam:
[link] -- viszont ez 0-ról indulna, tehát ha nincs áramszünet, nincs bedugva.
Nem rövid a kérdés, de a lényeg, ezzek a két eszközzel nyugodtabb lehetek, ha aggregátor után be vannak kötve ezek az eszközök, amik pl. 3-4 napos áramszünet alatt kellhetnek?
Köszi
A szünetmentes tápegység valószínűleg el sem indul akkumlátoros üzemben, így nem sokat ér. Az generátornak van feszültségvédelme, nem ad ki túl magas feszültséget. Ha a generátort túlságosan leterheled, akkor tud leesni a feszültsége, de ez ellen az általad linkelt eszköz sem védi meg. Ha a generátor 6kW-os terhelésnél elkezd csökkenni a feszültsége, ez a kütyü sem csinál belőle 8kW-ot.
A TV nem attól megy tönkre, hogy elmegy az áram, majd másnap jön vissza, hanem a magas feszültségcsúcstól. Pl. belecsap a villám az utcában a légvezetékbe, esetleg az épületbe. Az elektronikus eszközök halála, amikor hirtelen többször elmegy, majd visszajön a villany, a ki-be kapcsolgatástól hamar tönkremennek. Ezt viszont legegyszerűbben egy késleltető időrelével tudod kiküszöbölni.
Sajnos ez nem ennyire egyszerű, hogy összeadogatjuk az ampereket.
Példa: 300 W a hűtőszekrény kompresszora, mivel induktív terhelés, ezért induláskor nem 300/230=1,3A -t vesz fel, hanem ettől 10x többet, 13-14 Ampert pár másodpercre. Ebből könnyen látható, hogy már két hűtőszekrényt sem tud egyidőben beindítani egy 16 A körüli áramfejlesztő.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!