Miért van az,hogy az adott villanybojlerből ugyanaz a típus eltérő méretben (pl 50/80/120 liter) is ugyanakkora éves fogyasztást tükröz az energetikai besorolásában?
Hisz logikus lenne,hogy a nagyobb méretű tartálynak nagyobb lesz a hővesztesége. Vagy a gyártók ezt arányosan nagyobb(vastagabb) hőszigeteléssel oldják meg?
Az alábbi linken töltöttem le egy adatlapot amin az 50-80-100-as méretnél is egyformán 1284 kwh volt az éves fogyasztás.
További érdekesség hogy igazából a 100-as tipus valós tárolási térfogata 80liter ,a 80asé 65,az 50-esé pedig 45liter :)
Ugyan akkora a fűtőteljesítmény, illetve mindnél ugyan annyi elhasznált melegvízzel számolnak.
Tehát pl napra levetítve a 50-literesnél is 70 literrel számolnak, meg a 100 literesnél is.
A hőveszteség meg annyira elenyészően eltérő a méretek miatt hogy nem is mérhető, ami veszteség van az nem is a szigetelés hanem a bejövő/kimenő cső, illetve a kezelőszervek/fűtőszál helyén szökik, de az meg ugyan akkora mindnél.
Nincs mit, egyébként ha nem lenne szigetelve a tartály akkor igaz lenne az hogy nagyobb felület több veszteség, viszont nagyon jók ezek a szigetelések, pl hűtőládáknál is hasonlót használnak, és ott is ha nincs nyitogatva illetve ha az ajtó szigetelőgumija is jó akkor akár 1 hétig is fagyva marad a kaja kikapcsolt fagyasztó esetében.
Na mármost bojlernél is ez lenne a helyzet, ha nem lenne ki/bemenő cső, meg a fűtőszál környékén is ugyan akkora szigetelés lenne mint máshol, egy hétig simán meleg maradna a víz, vagy legalábbis alig hűlne.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!