Háztartásom villamos fogyasztását hogy mérhetem meg?
Egész lakás fogyasztása úgy lenne megoldható, ha rendelkezel házi(lakás)elosztóval(ez a villanyóra után van néhány db kismegszakító egy fali/falon kívüli dobozban), és ide szakemberrel beszereltetsz egy fogyasztásmérő készüléket, ezt lehet kapni a kismegszakítókkal azonos méretben és az mutatni fog mindenféle fogyasztást és nem is kerül túl sokba.
De az előbb említett konnektorba dugható változat is ugyan ez, csak ebből annyi kell amennyi helyen a fogyasztást szeretnéd figyelni ami ugyebár lényegesen többe kerül!
Én már kiszámolgattam ezeket régebben excelben, de csak hozzávetőlegesen lehet megmondani, ami felül van számolva összegileg!
Ez azért csak így lehet kiszámolni, mert az áramdíjat úgy számítják, hogy minnél több a fogyasztásod annál nagyobb arányban nő rá a kedvezmény is százalékosan!
Ha pedig a fogyasztásodból eredő kedvezményed már átlépett egy nagyobb határt akkor ipari fogyasztásról kell beszélni nálad! Az meg eleve más díjkategória.
Egyébként meg így is úgyis van egy hálózathasználati alapdíj minden kilowattra, arra nincs kedvezmény és erre jön rá a nappali vagy az éjszakai "pótlék" aztán az egésznek az összegéből vonódik le a százalékos kedvezmény.
(tudom bonyás egy kicsit)
Az összegek pedig:
Egy hűtő pl ha állandóan megy mint az enyém mert már öreg, akkor az 10 ezer ft egy hónapban.
Egy telefontöltő 2-3 ezer forint ha egész hónapban be van dugva.
Egyéb elektromos eszközök készenléti állapotban, ha csak be vannak dugva, de nincsenek használva kb 1000-2000 forint per eszköz havonta!!
A három legenergiapazarlóbb masina a hűtőszekrény villanybojler illetve a mosógép!
Ha villanybojlerből van melegvized akkor a mosógép energiaköltségén sokat faraghatsz, ha a zuhanyrózsát letekerve a slagot beledugod oda ahol a mosóport kell beönteni, és teleengeded forróvízzel!
Hogy miért? Azért mert a villanybojler már felmelegítette a vizet, és tárolja magában de az kihűl ha nincs elhasználva, így meg elhasználod és nem kell újra melegítenie a bojlernek ugyanazt a vizet..
A mosógép meg nem használja a fűtőszálat innentől, hiszen eleve meleg víz került bele! Ezzel a gépnek is jót teszel hiszen nem tud annyira levízkövesedni mert a bojler már megfogta a vízkövet magába..
A legkevesebbet a világítás fogyasztja, hacsak nem 250 wattos halogéneket használsz..
A 3-as számú válaszoló az Excel táblában rossz helyre tette a tizedesvesszőt 1 helyiértékkel, egyébként stimmel:
A osztályú kisméretű hűtőgép 15 kWh-t eszik havonta, ez kb. 650 Ft. A nagyobbak, öregebbek kb. 1000 Ft-ot fogyasztanak.
Telefontöltő bedugva hagyva 1 W-ot eszik folyamatosan (sajnos ezt az értéket az olcsóbb fogyasztásmérők már nem mérik, kb. 3 W-tól felfele kezdenek pontosan mérni). Az 1 W egy hónap alatt 0.72 kWh kb. 20-30 Ft.
Régi TV készenléti állapotban 10 W-ot fogyaszt, az 1 hónap alatt 7.2 kWh, kb 300 Ft. Új TV <3 W, az < 100 Ft.
Kenyérsütőgép 0.5 kWh / kenyér. Kb. 25 Ft.
Szerintem is vegyél egy aljzatba dugható fogyasztásmérőt, és azzal egyenként menjél végig az eszközeiden. Esetleg érdeklődhetsz az elmünél, régebben volt akciójuk, hogy lehetett kölcsönözni ilyen kütyüt, talán még most is van. De egyébként vehetsz is egyet, az a kb. 2000 Ft nem nagy tétel.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!