Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Melyik a jobb mosógép? A...

Melyik a jobb mosógép? A felültöltős vagy az elöltöltős?

Figyelt kérdés
Szavazzatok és válaszotokat indokoljátok is meg.

2022. jan. 23. 06:33
A kérdező szavazást indított:
Elöltöltős
Felültöltős
32 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
94%
Mindegyiknek megvan az előnye. Az elöltöltős mellett lévő pro többet lehet mosni egyszerre a mosószer adagolót lényegesen könnyebb takarítani. Kontra lakásba macera betenni, a vizes ruhák kiszedéséhez hajolgatni kell. Felültöltős pro, lakásba ajánlott, valamivel kisebb helyet foglal, mosási kapacitás általában 5-6kg, olcsóbb, mint az előtöltős társai. Kontra talán némileg kevesebb a kapacitása, mosószer adagoló rekeszt macera tisztítani. Én szoktam de vannak benne elérhetetlen helyek.
2022. jan. 23. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
A felültöltős kevesebb helyet foglal. Ha pl kicsi a fürdőszobád és nem fér be egy elöltöltős akkor egy felültöltőps még beférhet mert sokkal keskenyebb
2022. jan. 23. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha felültöltőset veszel: az adagoló fiók NE a fedélen legyen, hanem az üstben(semmi gond a takarításával)
2022. jan. 23. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Én nem szoktam mosni, de anyukám a felültöltősre esküszik, mert nem kell hozzá lehajolni, a kezelőpanel is kényelmesebb pozícióban van, és általánosságban kisebb helyet is foglal a gép!
2022. jan. 23. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
51%
Nekünk volt mindkettő. A felültöltős valahogy hamarabb tönkrement, és zajosabb is volt (hozzá kell tenni, hogy mindkettőből olcsó kategóriánk volt csak). A felültöltős alján lévő zoknihoz, ruhadarabhoz külön le kellett mélyen hajolni, és éreztem, ahogy feszül a gerincem, ami mondjuk egy kor felett nem valami előnyös, de ez elsősorban az alacsony, rövid emberek problémája talán, mint amilyen én vagyok. Én nem szerettem a felültöltőset, alig vártam, hogy újra elöltöltős legyen. Plusz mi szeretünk pakolni a mosógép tetejére átmenetileg dolgokat, egy felültöltős esetén ezt nem tudtuk megoldani. Minden panelnek kicsi a fürdőszobája, de szerintem azért meg lehet oldani egy elöltöltős elhelyezését, de tény, hogy a felültöltős jobban elfér.
2022. jan. 24. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

#4-es vagyok. Anyukám is alacsony (152 cm), 59 éves, ráadásul kétoldali csípőprotézise van, részben éppen ezért sem jó Neki az elöltöltős, nem tud leguggolni, hogy rendesen lássa a dob teljes tartalmát, viszont felültöltősben lenyúlni a dob aljára semmi gondot nem okoz Neki!

Maradjunk annyiban, hogy mindegyiknek megvan a maga előnye-hátránya, kérdező, ezt Neked kell tudnod, üzletben próbáld ki, hogy melyik lenne kényelmesebb!

2022. jan. 24. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ötös vagyok, persze, mindenki maga tudja, hogy mit hogyan ér el, meg mit nem, típusonként is lehet az egyik mélyebb, mint a másik. Nekem pl. a leguggolás, lehajolás nem okoz nehézséget, de nincs sem térderedetű, sem csípőeredetű problémám. Nekem súlyosabb fajta gerincferdülésem van, és annak nem volt jó a felültöltős, mert ott nyújtózkodnom kellett. Viszont én nem próbáltam ki üzletben, és nem is én választottam azt a mosógépet. Ilyen jellegű problémák esetén szerintem is mindenképpen érdemes mélységre megnézni ezeket a gépeket.
2022. jan. 24. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
77%
Kinek mi válik be, és mennyi helye van. Én az elöltöltőset jobban szeretem. Nekem könnyebb ki-be pakolni, és a tetején tárolhatok dolgokat. Könnyebb a mosószeradagolót tisztítani. A felültöltősnél az alján maradt apróbb ruhadarabokat valóban nehéz kibányászni.
2022. jan. 24. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Barnabas333 ***** válasza:
77%
2014ben még azt írta egy mosógép szerelő a felültöltős tartósabb, mert 2 helyen van felfogatva a tengelye. Azóta gondolom már az elöl töltős is jobb lett. Az új felültöltőst aminek nem az ajtóban van az adagolója már könnyű tisztítani. Édesanyám pont öreg korára vett elöl töltőst, ő szereti. De addig csak felültöltős mosógépeink voltak. Az elöl töltős látványosabb. De 35m2 panelba nem nagyon fér be, így mi felültöltőst használunk.
2022. jan. 30. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
100%
nagyban függ, hol akarod használni. kis fürdõszobában felültöltõs, viszont ha van a konyhában hely, az elöltöltõs kényelmesebb lehet nagyobb kapacitással.
máj. 29. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!