Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Nespresso kávégépet vízkőtelen...

Nespresso kávégépet vízkőteleníthetek citromsav koncentrátummal a méreg drága nespresso vízkőmentesítő helyett?

Figyelt kérdés
2021. dec. 13. 21:20
 1/8 anonim ***** válasza:

Van rá még garancia? Én amíg friss vétel, addig biztos nem merném.

Addig betűről betűre betartanám, ami le van írva az útmutatóban.

Utána már azt csinálsz, amit akarsz. Persze addig is, csak ne várd el, hogy utána ingyen javítsák, akkor sem, ha teljesen más hibája lesz, mert szinte biztosan ráfogják, hogy amiatt van, mert nem azt a kezelést "kapta" a készülék, amit ők feketén-fehéren leírtak az útmutatóban. S ma már mindent is ki lehet mutatni megfelelő szoftverekkel és bivalyerős hardverekkel felvértezett számítógépes rendszerekkel.

2021. dec. 13. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Csak a saját márkással lehet mert szétmarja a citromsav a gumi részeket. (Tapasztalat) új gép lett belőle
2021. dec. 13. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem ajánlom, mert megkezdi az alu kazánt, ha sokáig hagyod hogy érje.
2021. dec. 13. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha majomra van pénz akkor banánra is legyen.
2021. dec. 14. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Tessék, ezeket nyugodtan beleöntheted:


Kávé lerakódás ellen:

[link]



Vízkő ellen:

[link]

2021. dec. 15. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Az ecet és citromsav felejtős minden olyan eszközben, ahol gumitömítések vannak (tehát gyakorlatilag minden "vizes" háztartási gépnél). Én is így tettem tönkre az egyik kávéfőzőmet.
2021. dec. 20. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Igen, de mi van abban a méregdrága Nespresso pucolo tasakban?

Sav okdja a Vízkövet.

Vegyész mondta, ecettel ne, de citromsavval nyogodtan pucolhatom a mosógépet. 1 evőkanál citromsav, elire feloldva 60 fokon, es bele a gépbe.

Akkor itt z arányok lesznek a fontosak.

2022. jún. 22. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Igen, valószínűleg az arányokon múlik.

Én meg szoktam venni a tisztítószert, mostanában a Puly Caff-ot. Ez a hagyományos eszpresszó gépekhez és a vendéglátóipari gépekhez van kitalálva. Nem biztos, hogy alkalmas a tiszta műanyag Nespresso-hoz!!!

A Puly Caff fő összetevője a nátrium-perkarbonát. (Ez az anyag van a Vanish fehérítőben is :) ) Egy kisebb doboz 3000 Ft körül volt, 500 gramm és 170 tisztításra elég. 3 hetente tisztítom vegyszeresen a gépet.

Egy csomag nekem évekig elég lesz és nem kell számolgatnom az arányokat. Mindazonáltal érdemes ragaszkodni a gyártó által ajánlott tisztítószerhez. Azt tudom, hogy a Saeco tisztítószere pl. citromsav alapú. Az arányok viszont nagyon fontosak, és az időtartam is, amíg a tisztítószer kapcsolatba lép a gép alkatrészeivel.

2022. jún. 22. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!