Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Mennyivel nő meg az áramfogysz...

Mennyivel nő meg az áramfogysztás a klíma beszerelése után?

Figyelt kérdés
70 nm-es lakásban eddig 7500 Ft volt az áramdíj havonta.
2021. jún. 27. 01:00
 1/10 anonim ***** válasza:
3%
Egy klíma nagyjából 2,5kw = 90ft órántként kb. Megy naponta 5-6 órát 30 nap alatt, 15e forintot megeszik.
2021. jún. 27. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
54%
Sok mindentől függ. Nekem egy 22 nm-es helységet hűt, legmelegebb nyári hónapban 5-6 ezer forintot dobott rajta. De az egész lakásra egy kül és beltéri egység nem elég. Vagy több klíma kell vagy olyan kültéri ami több beltérit kiszolgál.
2021. jún. 27. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
88%
A 2.5kw a hűtő teljesítmény. Klímánál a hűtő és fűtő teljesítmény nem egyenlő a villany fogyasztással. Egy inverteres klíma ha megfelelően méretezett helységben van nagyjából elmegy óránként 0.5-kw/h ami kb 20 forint óránként. Például az én 3,5 kw hűtőteljesítményű inverteres klímám maximum névleges fogyasztása 1kw. Ennél többet nem is képes felvenni óránként. De ennél valójában jóval kevesebbet fogyaszt.
2021. jún. 27. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
Nalunk a 80 nm es lakasra tetoterbe van ketto klima beszerelve. Alberletbe vagyunk es meg tavasszal elhivtuk a klimatisztito/ szereloket. Tanacsot kertunk ez ugyben is. Nekunk nagyteljesitmenyu a gepezet de garantalt arrol hogy max 2000 fogja megdobni ha allandoan menni fog
2021. jún. 27. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
28%

Jézusom, az első miért kommentel, ha ennyire buta még a fizikához is?

A kw és a kwh mióta egyenlő????

A Kw teljesítményt jelent, ami itt hűtési vagy fűtési kapacitást jelenti. A kwh meg az áram fogyasztást órára vetítve.

Egy 3,5kw klíma maximális fogyasztása 1kw lehet, de ez bekapcsoláskor áll fent és rövid idő alatt be esik olyan 500 watt környékére, ha elérte a beállított hőfokot, akkor 200 wattal is megelégszik óránként! Amúgy nem nehéz a matek, van a SEER érték, egy újabb klímánál egy 7-8 is megvan. Ez mutatja meg, mennyi energiát képes előállítani 1 kwh energiafogyasztásból. Tehát ha 1kwh a fogyasztás, az óránként 8kw hőenergiát jelent, persze nyílván ennyit nem tud benyomni, soha nem is kell, ezért wattal kell számolni. De remélem érted az értékek lényegét. Szorzást jelent, elég könnyű kiszámolni.


Az első kommenteló meg ne írjon soha többet oda, amihez ennyire nem ért. 1,7-es fizika átlagával mellőzze ezeket a kérdéseket.

2021. jún. 27. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én korábban is átalányt fizettem a kényelemért, de klímával szerény véleményem szerint praktikus is.


55 nm-re 3500 kW, a külső helyiségeket már nem hűti olyan jól, de olykor be is csukom az ajtót, a belsőkben szuper (nappali, étkező, háló).


Tavalyi átalányom 2450 Ft, az idei 2430 Ft. Tavaly július közepéig teljes home office volt, augusztus közepéig részleges.


Ebből kiindulva nem fogyaszt sokat.


Másoktól 2000-2200 Ft villanyszámláról hallottam hasonló életmód mellett.

2021. jún. 27. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
7%
1-es vagyok, én is arról beszélek, 2.5kw a fogyasztása, hűtőteljesítmény 7-8kw. Innentől kezdődik a normális kondi.
2021. jún. 27. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
78%

Egy 3,5 kW hűtőteljesítményű klíma nem vesz fel 3,5 kW villamos teljesítményt!

Típustól, minőségtől, külső-belső hőmérséklet különbségtől függően kb. 800-1300 W a fogyasztása akkor, ha maximális teljesítménnyel megy. (16 fokra állítva 30 fokos szobában) Ekkora teljesítményre folyamatosan nincs szükség, így az inverter leszabályoz 300-400 W-ra akkor, amikor a szoba hőmérséklete megközelíti a beállítottat. Ilyenkor a gép egyébként jobb hatásfokkal is üzemel. (Kisebb hőmérséklet és nyomáskülönbségek, stb.)


Szigeteléstől, és légköbmétertől, beállítástól függ, hogy mennyibe kerül havonta, pár ezer Ft-tal kell számolni, mindenképp megér annyit.

2021. jún. 27. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%

Egy 70 nm-es szoba elég rövid, az UV-fény hullámhossza kb. 200-450 nm. Ezen kívül egy szobának nemcsak hossza, hanem magassága és szélessége is van. De tegyük fel, hogy kocka alakú, azaz 70*70*70=343000 nm^3. (Köbnanométer.)

Ez ugye 3.43e-22 köbméter. Légköri nyomás mellett (10^5 Pa) 25 °C, azaz 298 Kelvin mellett 1,385*10^-20 mol lesz benne, azaz 8310 db. részecske lesz benne, főleg nitrogén.

Nem lesz drága a kinetikus energiájukat alacsonyan tartani.

Ha valahol rosszul számoltam, bocsi.


Ha véletlenül a 70 nm 70 m^2 akart lenni, akkor más a helyzet...

2021. jún. 27. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
19%

Ne felejtsük megemlíteni azt az apróseágot sem hogy a lakásban található háztartási hűtő-/k NEM nonstop mennek,hanem "csak" 24h-ból kb 5-6 órát teker a kompresszor!! Ha nincsen klíma a lakásban az a szerencsétlen hűtőszekrény 24h-ban csak dolgozik,mert nem éri el sosem a kívánt hőmérsékletet (főleg a fagyasztó) nem tud lehülni -18C-ra,és csak dolgozik..dolgozik..és termeli a hőt!


Szóval ennek az áram fogyasztása is nagyon függ attól hogy VAN-E Klíma vagy NINCS Klíma a lakásban!

2021. jún. 27. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!