Mennyivel nő meg az áramfogysztás a klíma beszerelése után?
Jézusom, az első miért kommentel, ha ennyire buta még a fizikához is?
A kw és a kwh mióta egyenlő????
A Kw teljesítményt jelent, ami itt hűtési vagy fűtési kapacitást jelenti. A kwh meg az áram fogyasztást órára vetítve.
Egy 3,5kw klíma maximális fogyasztása 1kw lehet, de ez bekapcsoláskor áll fent és rövid idő alatt be esik olyan 500 watt környékére, ha elérte a beállított hőfokot, akkor 200 wattal is megelégszik óránként! Amúgy nem nehéz a matek, van a SEER érték, egy újabb klímánál egy 7-8 is megvan. Ez mutatja meg, mennyi energiát képes előállítani 1 kwh energiafogyasztásból. Tehát ha 1kwh a fogyasztás, az óránként 8kw hőenergiát jelent, persze nyílván ennyit nem tud benyomni, soha nem is kell, ezért wattal kell számolni. De remélem érted az értékek lényegét. Szorzást jelent, elég könnyű kiszámolni.
Az első kommenteló meg ne írjon soha többet oda, amihez ennyire nem ért. 1,7-es fizika átlagával mellőzze ezeket a kérdéseket.
Én korábban is átalányt fizettem a kényelemért, de klímával szerény véleményem szerint praktikus is.
55 nm-re 3500 kW, a külső helyiségeket már nem hűti olyan jól, de olykor be is csukom az ajtót, a belsőkben szuper (nappali, étkező, háló).
Tavalyi átalányom 2450 Ft, az idei 2430 Ft. Tavaly július közepéig teljes home office volt, augusztus közepéig részleges.
Ebből kiindulva nem fogyaszt sokat.
Másoktól 2000-2200 Ft villanyszámláról hallottam hasonló életmód mellett.
Egy 3,5 kW hűtőteljesítményű klíma nem vesz fel 3,5 kW villamos teljesítményt!
Típustól, minőségtől, külső-belső hőmérséklet különbségtől függően kb. 800-1300 W a fogyasztása akkor, ha maximális teljesítménnyel megy. (16 fokra állítva 30 fokos szobában) Ekkora teljesítményre folyamatosan nincs szükség, így az inverter leszabályoz 300-400 W-ra akkor, amikor a szoba hőmérséklete megközelíti a beállítottat. Ilyenkor a gép egyébként jobb hatásfokkal is üzemel. (Kisebb hőmérséklet és nyomáskülönbségek, stb.)
Szigeteléstől, és légköbmétertől, beállítástól függ, hogy mennyibe kerül havonta, pár ezer Ft-tal kell számolni, mindenképp megér annyit.
Egy 70 nm-es szoba elég rövid, az UV-fény hullámhossza kb. 200-450 nm. Ezen kívül egy szobának nemcsak hossza, hanem magassága és szélessége is van. De tegyük fel, hogy kocka alakú, azaz 70*70*70=343000 nm^3. (Köbnanométer.)
Ez ugye 3.43e-22 köbméter. Légköri nyomás mellett (10^5 Pa) 25 °C, azaz 298 Kelvin mellett 1,385*10^-20 mol lesz benne, azaz 8310 db. részecske lesz benne, főleg nitrogén.
Nem lesz drága a kinetikus energiájukat alacsonyan tartani.
Ha valahol rosszul számoltam, bocsi.
Ha véletlenül a 70 nm 70 m^2 akart lenni, akkor más a helyzet...
Ne felejtsük megemlíteni azt az apróseágot sem hogy a lakásban található háztartási hűtő-/k NEM nonstop mennek,hanem "csak" 24h-ból kb 5-6 órát teker a kompresszor!! Ha nincsen klíma a lakásban az a szerencsétlen hűtőszekrény 24h-ban csak dolgozik,mert nem éri el sosem a kívánt hőmérsékletet (főleg a fagyasztó) nem tud lehülni -18C-ra,és csak dolgozik..dolgozik..és termeli a hőt!
Szóval ennek az áram fogyasztása is nagyon függ attól hogy VAN-E Klíma vagy NINCS Klíma a lakásban!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!