Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Bevált vízkőoldót 20 bar-os...

Bevált vízkőoldót 20 bar-os karos kávéfőzőhöz tudtok ajánlani?

Figyelt kérdés

ECETET és hasonlót nem írjatok, mert tilos. Tönkremegy tőle a gép. Köszi!


[link]


Ilyen kávéfőzőm van. Otthon valamilyen kalandvágyból kapszuláshoz készült tablettám van. Az feloldottam egy liter vízben, és végig csináltam egy vízkőmentesítési ciklust, de a descaling utána is világít.

Szóval a menet: az oldószeres vizet beöntöttem a tartályba. A kart levettem a gépről. Felfűtés után a elindítottam a gőzölést (a kar elfordításával, gomb megnyomása nélkül). Hagytam addig forró vizet köpködni-fújni, amíg a gép le nem állította.

Utána pedig dupla adag kávé főzése gombbal kipumpáltam az összes vizet. Ennyit ír a használati útmutató is.


2021. máj. 31. 11:24
 1/10 anonim ***** válasza:

Mi van ráírva a tablettára, mi az összetétele...??


szerintem citromsav lehet benne - tehát bolti citromsavat simán használhatsz...

2021. máj. 31. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Morzsi007 ***** válasza:
Mi kis Dolce Gusto Piccolo géphez vettünk Rossmanos pár száz forintos vízkőoldó port, amit vízzel kellett keverni. 5 perc sem volt a tisztítás. Mintha új lenne.
2021. máj. 31. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Itt van pl. a Tchibo által ajánlottt vízkőmentesítő...


[link]


Ebben is sav van....

2021. máj. 31. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Itt egy kávés oldal, ahol felsorolják, hogy a különböző gyártók által ajánlott tabletták, szereknél milyen tartalmú a vízkőmentesítő szer:


[link]


tejsav, ecetsav, citromsav, túlnyomórészt.

2021. máj. 31. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ja, étkezési savak nagy töménységben.
2021. máj. 31. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Könyve is van annak a gépnek, mit ír?
2021. máj. 31. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ehun, ni!

[link] 8.oldal, olvasd el újra, valahol valamit félreértesz, vagy rosszul csinálsz. A gyári ajánlású löttyöt add hozzá, ne mást.


A vízkeménység egyébként be volt állítva az adott helyen levő értéknek megfelelően?

2021. máj. 31. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

“ 16. A kávéfőző ismételt használatba vétele előtt a vízkő eltávolításra

figyelmeztető kijelzőt le kell kapcsolni. Egyidejűleg nyomja be és tartsa benyomva a B1 és a B4 gombokat, körülbelül

5 másodpercig. A vízkő eltávolításra figyelmeztető kijelző A14 a kávéfőző újabb bekapcsolása után már nem fog világítani. Ha világít, akkor a kikapcsolási folyamatot ismételje meg. A figyelmeztető kijelző lekapcsolása után készülék ismét elölről kezdi a felhasznált víz mennyiségének a számlálását, hogy időben figyelmeztesse a vízkő eltávolítás végrehajtásár”

2021. máj. 31. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Gyári ajánlású szer nincs. Közben írtam a Sencor szerviznek. Ők citromsav használatát javasolják. 3 evőkanál 3 dl vízhez.

A géphez kapott soknyelvű használati útmutatóban nincs 16. pont. Megnéztem az összes nyelvet, sehol nincs. Köszönöm. Bevallom, a gyártó oldaláról nem töltöttem le az útmutatót, tekintve, hogy mindegyiket megőriztem, ami a dobozban volt.

2021. jún. 1. 07:02
 10/10 anonim ***** válasza:

Ohhhh.... akkor tényleg az olvasással van a gond.

A papírodat mi nem látjuk, csak amit fentebb linkeltem.

Annak a 8. oldalának jobb oldali oszlopát olvasd végig, abból is a vízkő eltávolítása szexciót. Kolléga onnan másolta ki a 16. utolsó pontot ami már a megjegyzés alcím alá esett.


Az viszont kriminális, hogy tényleg nincs beleírva a vízkőmentesítő trutyi pontos megnevezése.

2021. jún. 1. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!