Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Párátlanítót hol érdemes...

Párátlanítót hol érdemes használni házon belül? Ti hogy használjátok, melyik helyiségben és hetente hány alkalommal?

Figyelt kérdés

2021. márc. 31. 18:14
A kérdező szavazást indított:
fürdőszoba
hálószoba
előszoba
konyha
egyéb (írd le)
7 szavazat
 1/5 Szirty ***** válasza:
100%

Én ott használnám ahol a magas páratartalom problémát okoz amit más módon hatékonyan nem lehet azonnal megoldani (dohosodás, penészedés, magas páratartalommal összefüggő egészségügyi probléma, stb).

Annyi alkalommal amennyi ahhoz kell hogy az említett problémát lehetőség szerint elfogadható mértékűre enyhítse.

Olykor az ilyen készüléket azért használják, mert rossz az épület víz szigetelése. Ilyenkor ez a tüneteken enyhíthet vagy meg is szüntetheti, de igazából csak tüneti kezelés.

Annak tudatában is, hogy a megelőzéshez szükséges munkálatok (szigetelés, aláfalazás) költségei és következményei súlyosak.

2021. márc. 31. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
55%
Miután a lakás, ház minden helyiségét használod, mindenütt kerül pára a levegőbe. Ezért sokkal jobb megoldás, ha rejtett ablakszellőzőket teszel az ablakaidba. Ebből lehet elég helyiségenként egy darab, esetleg kettő. Így lesz egy minimális szellőzés még bezárt ablaknál is. Ebből te nem fogsz észrevenni semmit, csak azt, hogy a páratartalom beáll egy alacsonyabb szintre. Túl ezen a bejutó minimális friss levegő csökkenti a CO mérgezés esélyét is. Hallgasd meg ezt a 42. perctől: [link]
2021. ápr. 1. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Lehet hogy én vagyok maradi, de ott használom, ahol pára van. Zuhanyzóban, zuhanyzás előtt bekapcsolom, és automatikusan megáll 60% alatt.

Minden egyes alkalommal.

Tesóméknak nincs párátlanító, nekik helyette penész van a sarkokban, meg a rosszul szellőző részeken, hőhidak mentén. Nálunk nincs penész, se dohos szag.

Ja, és télen ruha szárításra is használjuk.

Az este kimosott ruhák így reggelre mind szárazak.

2021. ápr. 1. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem ne keverjük össze a nedves falak miatti párát a szellőztetés hiányából adódó párával.

Az utóbbi akkor történik, ha fürdés után, főzés közben nem nyitod ki az ablakot, hogy a szellőztetés kivigye a párát.

Sokan vesznek, vagy csináltatnak amerika konyhás lakást maguknak, ahol a főzés gyakorlatilag nem egy külön helyiségben történik, hanem a konyha egybe van nyitva a lakótérrel.

Ezt aztán szellőztetni se lehet rendesen, a főzéskor felszabaduló pára lecsapódik a lakás leghidegebb pontján.

Ideális esetben a főzés egy kis helyiségben történik, nyitott ablak és bekapcsolt elszívó ventilátor mellett. Így nincs esélye a levegőben lévő párának lecsapódni a falakra.

A rossz vízzáró szigetelés, vagy szivárgó vízvezeték miatt nedves falak miatti párásodás már egészen más lapra tartozik.

Az egy dolog, hogy a nem szellőztetett helyiségekben a nagy nedvességtartalmú levegőben mindenféle mikroorganizmusok telepednek meg, ami az egészségre nem biztos, hogy jótékony hatást tesznek.

A nedves falak miatt az ilyen lakást nehezebb felfűteni, és a fűtés ellenére hidegebbnek érzi az ember az ilyen lakást.

Ha ez a probléma csak időszakos jellegű, vagy mindenképpen találni kell valami átmeneti megoldást, akkor érdemes vásárolni egy páraelszívó készüléket, amit olyankor kell működtetni, amikor a szellőztetés nem megoldható, mert nem vagyunk otthon.

Az ilyen készülékek teljesítménytől függően akár 5 liter vizet képesek kivonni a szoba levegőjéből egy nap alatt. Sajnos a villamos fogyasztásuk nagyon magas ezeknek a készülékeknek, tehát érdemes megszüntetni a szivárgó vízcsövet, és az épület vízzáró szigetelését.

A kérdésre, hogy hova raknám a páraelszívó készüléket, attól függ, hogy milyen jellegű a párásodás.

A fürdőszoba ablakot ki tudom nyitni a fürdés után, tehát oda nem raknám.

A konyha nálunk szerencsére kicsi, és könnyen szellőztethető, tehát oda se raknám.

Ha lenne valami gond a hálószobában, ami miatt nedvesek lennének a falak, de nem tudnák elköltözni onnan, akkor oda raknám, és olyankor működtetném, amikor nem tudok szellőztetni.

Még ilyenkor is gondolkodnék rajta, hogy páraelszívó készülék helyett esetleg egy ablakba építhető elszívó ventilátort szereltetek be, mert annak sokkal olcsóbb az üzemeltetése.

Télen más a helyzet, mert a fűtés miatt nem akarnám, hogy az elszívó kivigye a meleget, ilyenkor érdemes üzemeltetni a tartályos páraelszívó készüléket. Egyébként ez a készülék is fűt, mert olyan teljesítményt vesz fel, ami felér egy kisebb fűtőtesttel.

2021. ápr. 7. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én eleve száraz levegőjű lakásban lakom, aminek valószínűleg az az oka, hogy szélcsatorna irányú, egyik oldalon rossz minőségű műanyag ablakok, másik oldalon fa (egyelőre, mert most lesz cserélve).

Tehát nem 100%-ban vagyok biztos benne, de felvetésem van.



A legtöbb embernél látom, hogy nem kiszellőztetik a lakást, hanem szellőztetgetnek egy picikét. Csak és kizárólag bukóra nyitják az ablakot, azt is lehetőleg vastag műanyag függöny mögött és csak 10 percre. Aztán amikor átmegyek ismerőshöz, akkor - nem akarok bántó lenni, de - fülledt, poshadt levegő van, számomra nehéz lélegezni és esetleg kicsit büdös is van.

Az emberek nagy részénél tele is van rakva az ablakpárkány, mert úgyis csak ablakpucolásnál nyitja ki rendesen.


Naponta minimum egyszer, de lehetőleg többször függönyt el, ablak tökig ki, ha lehet, kereszthuzat. Ha már érzi az ember, hogy megmozdult a levegő, lehet is zárni. 1-2 percen belül ugyanaz a hőmérséklet van bent, mint a KIszellőztetés előtt, mert a falak, bútorok semmit se hűlnek.

Vagy legyen bukóra nyitva egy műszál függöny mögött, de akkor egész napra. Mert 5 perc alatt bukó ablakon (előtte függönnyel) nem megy ki a benti párás, széndioxidban gazdag, oxigénben szegény, büdös levegő és jön a helyére friss. Na jó, oxigén talán jön a diffúzió miatt, de ettől még az egész benti levegő full egészségtelen marad.



Lehet, hogy egy reggeli, esti, ha többen vannak kis légtérben, déli intenzív, pulcsifelvevős átszellőztetés a párán is segítene.

2021. ápr. 7. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!