Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Miért folyik a mosogatóvíz a...

Miért folyik a mosogatóvíz a mosógépbe?

Figyelt kérdés
Egy kettes elosztócsővel van feltelepítve a csapra egy mosogató és egy mosógép is. Ismerős szerelte fel, én nem értek hozzá. Nem minden alkalommal, de sokszor átmegy a mosogatógépből a szennyvíz a mosógépe. Mit lehet tenni, hívjak szakembert?
2020. febr. 7. 18:33
 1/9 anonim ***** válasza:
34%
Rosszul van összehozva a mosogató meg a mosógép lefolyója. Nem feltétlenül kell szakember, józan paraszti ész is elég lehet. (Pl.olyan alapvető fizikai törvények ismerete, hogy a víz lefelé folyik, felfelé nem szívesen)
2020. febr. 7. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Mr. V. ***** válasza:
79%

A mosógép hátulján a cső előtt kéne lennie egy szelepnek, ami a vizet csak 1 irányba engedi. Ebben vagy eltört a rugó (szétrozsdásodott) vagy szálak/szöszök vannak benne és emiatt nem zár rendesen, vagy kispórolták a gépből.


Emiatt sokan olyan fali kivezetést használnak, amiben eleve van egy szelep.


Érdemes lenne neked is egy ilyen szelepet közé iktatnod.

2020. febr. 7. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
79%
A T alakú csövet ki kell cserélni Y alakra. A T-nél oldalra hajlamos elmenni a víz, az Y esetén mindkét ág fentről jön, így nem fog felfelé befolyni.
2020. febr. 7. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

1-es: Ha legalább valami okosat mondtál volna a végén... A falba nem látok bele, és nem is az én házam.


2-es: Sajnos nem találtam szelepet, de akkor ennek utána járok, köszönöm!


3-as: Y elosztó van, de köszi!

2020. febr. 7. 19:38
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Tegyél fel róla egy fotót és hidd el könnyebb lesz neked is.
2020. febr. 7. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
57%

Tegyél be a mosógép felé menő csőbe ágba egy golyós mosógép szifont. Nálunk is így van, mi a WC öblítő csőbe tettünk egy Y-elégazást, abba folyik be a mosógép.

Mivel ez a golyós cucc nem zár abszolut tökéletesen, előtte még emelten ívelten vezettem a csövet (legmagasabb pontja kb. a mosógép üstjének 2/3-ánál), hogy az a kevés víz ami átszívárog, a mosogató leengedése után visszafolyjon.


[link]

2020. febr. 7. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
4. Pedig ennyi a titok, sajnálom, ha nem tudsz élni a segítséggel.
2020. febr. 8. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
51%
A jelenséget az okozza, hogy a cső megtelik vízzel (túl nagy a mosógép vízhozama vagy rosszul van elvezetve a cső vagy szűk a keresztmetszete), ezért másfele keres kiutat, ami jelen esetben a másik ágat jelenti, a mosógépet. A megoldás az, hogy valamilyen plusz elemmel blokkolod a mosógép ágát. Persze ilyenkor meg a mosógépből nem fog tudni elmenni a víz, de csak nem egyszerre használjátok mindkettőt.
2020. febr. 10. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
#8 Igen, pont erre való a golyós visszaáramlás gátló szelep. A mosógép felől engedi áramlani a vizet, ellenkező irányba nem, mint írtam fentebb. De úgy látszik te is csak írsz, nem olvasol.
2020. febr. 11. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!