Most van előszőr mosogatógépem?
Régóta van mosogatógépünk. Jelenleg már erősen redukált a napi használat a létszámcsökkenés és egyebek miatt és többnyire csak egy egészen szolíd funkcióval működtetjük.Mindenesetre a lehető legtöbb ételmaradékot legjobb eltávolítani az edényekről/tányérokról használt papirszalvétával, vagy háztartási papirtörlővel ill. folyó víz alatt leöblíteni. A kifejezetten zsíros szennyeződést vagy letörölni vagy vizes mosogatószerrel felmelegíteni, szinte kimosni a konyhai mosogatónál, mert a maradék zsiradék a lúgos mosogatószerrel a gépben képes nem oldódó kalcium/magnézium szappant alkotni, ami kenhető homokszínű/barnás lerakódást okozhat a mosogatógép rosszul hozzáférhető záró csatornáiban (az ajtó és a gép közötti résekben). A tésztafőző edényeket tésztafőzés után azonnal tiszta vízzel kézi úton ki kell mosni és meg kell szabadulni a ragadós csiriztől. A leragadt, odaégett ételmaradékot mosogatógép előtt ajánlatos kézi úton eltávolítani, különben előfordulhat, hogy benne marad gépi mosogatás után is és az ugyan akkor könnyen eltávolítható kézi levakarással, de akkor újra le kell öblíteni folyó víz alatt.
A mosogatógép szűrőjét rendszeresen ellenőrizni kell, mert a finom szennyeződés a fém szitára tapad, rontja a szennyvíz szivattyú működését. Időnként ellenőrizni kell, hogy az alsó és felső spriccelő kar (Segner kerék) lyukaiban nem akadt-e fenn rizsszem vagy csonttörmelék.
A lúgos mosogatószer képes megtámadni az üvegeszközöket, ha nem megfelelő hidrolitikai osztályúak. U.n. jénai, hőálló üvegedények jól bírják a gépi mosogatást, de a poharak anyaga a felületen gyakorta károsodik és szivárvány színű elszíneződés jelentkezhet. Az aluminium edények felülete elveszti csillogását.
A gépbe való bepakolásnál ügyelni kell arra, hogy a spricellő karokból érkező víz minden felületre eljusson, nagy tálakkal ne fedjünk le kifejezetten szennyezett más edényeket. A könnyebb műanyag tálakat könnyen megemeli a vízsugár, így ezeket terheljük meg, rögzítsük felülről valami rájuk rakott más edénnyel. Az öblös edényeket úgy tegyük be, hogy felül legyen a domború rész, ellenkező esetben az edényben összegyűlik a mosogatószerrel/szennyeződéssel teli víz és benne is marad, ami az egész mosogatási folyamat hatékonyságát is rontja.
Alacsony lágyuláspontú műanyagot, ezüst kést ne tegyünk be, mert deformálódik a műanyag ill. kilágyul a gyanta a késnyélben és kieshet a penge.
Én nem mosogatok el mielőtt a mosogató gepbe teszem.
Só a sotartalyba, öblítő az oblitobe és mosószer a mosószer adagoloba.
A tányéron edényekem nagy kosz nincs de koszosak , olajos serpenyő is benne. Bekapcsolom elmosogat. 15 éve van ilyen gépem semmi baja
Röviden. Amit súrolni kell szennyeződést vagy kapargatni, hogy fellazuljon, azt elő kell mosogatni, mert ugye a gép csak spriccelni tud, súrolni nem, így a szennyeződés jó eséllyel ott fog maradni. Majd hosszú távon úgyis kitapasztalod, hogy miket kell kézzel és miket nem.
Egyébként én úgy szoktam, hogy amihez külön hozzá kell nyúlni, azt akkor már rendesen el is mosom, mert ha már nekiállok, akkor mi értelme lenne félmunkát végezni?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!