Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » GPS, navigáció » Vezetés közbeni elalvás...

Vezetés közbeni elalvás elleni készüléket keresek, de nem olyat, amely akkor jelez, ha leesik a fejem, hanem olyat, amelyik már az éberség csökkenésére figyelmeztet. Van ilyen?

Figyelt kérdés
Ha lebillenésre jelez, akkor már késő, mert a városban már benne is vagyok az előző autó farában. Olyan kellene, ami az éberségre figyel, és ha az csökken, akkor jelez. Állítólag van olyan, amely 10 mp-enként vagy ritkábban sipol és el kell némítani vagy valami efféle. Eddig kétszer volt balesetem mert nagyon fáradtan kell vezetnem. Köszönöm a segítséget, nem valami olcsó kelet-kínai vacakra van szükségem.

#Éberségjelzőkészülék
2017. márc. 10. 12:08
1 2
 1/11 anonim válasza:
Nem hallottam még ilyesmiről. Csinálj olyan dolgokat , amit utálsz , pl. nyomj be (hangosan) egy olyan zenét , amit rühellsz , és akkor nem arra fog figyelni a ˝szervezeted˝ , hogy aludj , hanem arra , hogy mennyire utálod ! Próbáld meg !
2017. márc. 10. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

[link]


Esetlet ez?

2017. márc. 10. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

A probléma az, hogy vezetés közben nem illik elaludni. A KRESZ is mond valami olyasmit, hogy vezetésre alkalmas állapotban szabad csak vezetni.

A kérdés tehát az, hogy miért vagy álmos, miért vagy fáradt? Ha csupán azért, mert tényleg nem volt módod aludni, akkor nagy felelőtlenség részedről ilyen állapotban vezetni, ráadásul megszeged a KRESZ-t is.

A másik esetben kezeletlen alvászavarod van. Na ez már tiszta helyzet, mert eleve tilos vezetned, a háziorvosod nem is fogja meghosszabbítani a jogsidat, mert újabban ez a szabály.

Ha a fentiek tudatában még egy ilyen kütyüvel próbálod magad ébren tartani és ez kitudódik egy újabb balesetnél, akkor gyakorlatilag úgy fogják értékelni a produkciódat, mintha részegen vezettél volna. Mondjuk egy gázolásnál nem mindegy, hogy hány évre vonulsz be egy kis cellába.

Szerencsére az alvászavar (pl horkolás -alvási apnoé-) kezelhető, ha felkeresel egy alvásterápiás központot, ott meg tudják oldani a problémádat.

Ja és még valami, ha alvászavaros vagy, akkor bármit is csinálsz, el-el fogsz aludni, szóval így vezetni ön- és közveszélyes!

2017. márc. 10. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nagyon rendes vagy, de nem pszichoterápiás kezelésre van szükségem, hanem kütyüre. Az élet sokkal bonyolultabb mint gondolod, vezetni akkor is kell, ha fáradt vagy, meg akkor is, ha tanyán laksz, meg akkor is,ha nincs otthon élesztő és ha el kell rohannod a mamádhoz a szomszéd városba mert a mamád rosszul van és nincs pénzed taxira. meg nem is tud segyíteni senki, meg akkor is ha gyógyszerbevétel után behívnak ügyelni, mert nélküled megáll a paksi atomerőmű, vagy leág a parlament. Csökkentsd szabálytudatos beállíttottságodat. és előbbre jutsz az életben. De azért köszike, igyekeztél.
2017. márc. 11. 10:34
 5/11 anonim ***** válasza:

Ettől függetlenül tisztába vagy vele, hogy #3-nak igaza van. Nem csak magadat sodrod veszélybe, hanem a közlekedés többi résztvevőjét is és ez a lényegesebb.

Ha felcsavarodsz egy fára a te dolgod, de ha 3 gyerekes családot mészárolsz le, akkor viszont már életeket teszel tönkre.

2017. márc. 11. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Ne haragudj, nem ezt kérdeztem. Az ilyen berendezések azért vannak kitalálva, hogy ne aludjon el az ember, hanem idpben félre álljon. Egyébként megvan az angol nevük, és 40-től 200 e Ft-ig terjed az áruk. Majd ha te az én helyemben leszel, akkor azt csinálsz, amit akarsz, és akkor tartóztatod meg megad a vezetéstől, amikor akarod. De nem vagy az én helyemben, és én sem akarok a te helyedben lenni.
2017. márc. 11. 17:41
 7/11 anonim ***** válasza:

"Ne haragudj, nem ezt kérdeztem. Az ilyen berendezések azért vannak kitalálva, hogy ne aludjon el az ember, hanem idpben félre álljon"


"Stopsleep® smart ring continuously measures Your levels of awareness and concentration by using 8 built-in cutaneous sensors which monitor your electrodermal activity that represents Your brain activity and by measuring this activity, StopSleep can accurately gauge your levels of awareness and concentration. As soon as Your level of concentration start to drop, StopSleep will alert You immediately. So now You can avoid the dangerous fatigue and stay safe on the road."

Ja, ez pont erre van..


"Majd ha te az én helyemben leszel, akkor azt csinálsz, amit akarsz, és akkor tartóztatod meg megad a vezetéstől, amikor akarod"


Nem érdekel a helyzeted, és remélem nem találkozunk össze az úton mikor viszem haza a gyereket edzésről és belénk szállsz, mert "nem volt otthon élesztő" és neked menned kellett fáradtan is.

2017. márc. 11. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Örülök, hogy te mindenkénél okosabb vagy és minden helyzetben felül akarsz kerekedni. Sem a tesvéredet, sem a szüleidet nem irígylem, a gyerekeidet pedig ne tedd tönkre, mert szegények nem tehetnek semmiről.
2017. márc. 12. 12:33
 9/11 anonim ***** válasza:
Ne okoskodj kérdező. Szánt szándékkal veszélybe sodrod az úton lévőket és mást se hajtogatsz, csak hogy ez van.
2017. márc. 12. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Tudatlan vagy és pöffeszkedő. Nem irígylem a környezeted. Ilyen készülék van, BOSE márkájú, amely 5 perccel azelőtt jelez az élettani funkciók alapján, hogy fáradsz. Csak éppen kb. 250.000 Ft. De lehet kapni 2.000 Ft-ért is, annyit is ér. Ha ebben nem tudsz tanácsot adni, akkor ne nyisd ki a szád. De a legjobb lenne, ha elmennél taxisofőrnek, buszsofőrnek, kamionosnak. Ekkor egy kicsit kisebb lesz az orrod alatt lévő nyílás, különösen 35 fokban. De beállhatsz rendőrnek is, meg mentősnek. Sok sikert, különösen akkor, amikor éjjel kettőkor még szolgálatban vagy. 24-12. Mondom, nem irígylem a környezetedet, én már másik megyébe menekültem volna előled vagy külföldön vállalnék munkát.
2017. márc. 13. 09:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!